Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 23:04:01

Обговорено стан впровадження в області Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

19.01.2012   10:38

18 січня в облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи – технологічна модернізація економіки і розвиток інфраструктури щодо впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІ фаза”, в якому взяли участь члени робочої групи, координатор проекту ““Місцевий розвиток орієнтований на громаду”, представники облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій.

Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”

Як зазначалося на засіданні, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в Чернігівській області впроваджується за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради. Реалізація І фази Проекту була розпочата ще навесні 2008 року.

Була розроблена та схвалена Цільова програма “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у Чернігівській області на 2010 рік”, у якій взяли участь 8 “пілотних” районів: Борзнянський, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Щорський, Срібнянський та Ріпкинський.

У кожному з них було відібрано по 5 сільських рад для участі в мікропроектах. Всього протягом І фази проекту було реалізовано 45 мікропроектів.

І фаза впровадження Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” успішно завершилася і у липні 2011 року була підписана угода про подальше партнерство між облдержадміністрацією, обласної радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй до 31 травня 2015 року.

На даний час в області реалізується ІІ фаза Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

Для участі в Проекті в 6 районах області відібрано по 4 громади. Це Бахмацький, Городнянський, Корюківський, Куликівський, Чернігівський та Щорський райони. На даний час створено 25 громадських організацій. Підготовлено та направлено на погодження 5 мікропроектів, 3 з яких затверджено.

Координатор проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” Владислав Сила поінформував присутніх про стан реалізації Проекту на Чернігівщині. Він детально охарактеризував впровадження ІІ фази Проекту. За його словами, пріоритетними напрямками ІІ фази проекту є охорона здоров’я; енергозбереження, яке складається з звичайного енергозбереження та інноваційних технологій; охорона навколишнього середовища; водопостачання; економічні ініціативи.

Робоча група заслухала інформацію т.в.о. начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Чернігівській області Михайла Щерби про порядок видачі декларацій на початок будівельних (ремонтних) робіт, для громадських організацій, які беруть участь у реалізації ІІ фази проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”.

Під час засідання своїм досвідом поділилися представники районів, у яких реалізовано І фазу Проекту ПРООН. Про розробку мікропроектів ІІ фази у Корюківському, Щорському, Куликівському, Бахмацькому, Городнянському та Чернігівському районах детально розповіли представники райдержадміністрацій.

На думку учасників засідання, Проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” дав поштовх до самоорганізації громад та залучення інвестицій для вирішення місцевих проблем. Більшість громадських організацій поза рамками співпраці з Проектом самотужки здійснюють ініціативи і шукають інших донорів для вирішення проблем соціального розвитку громади.

На завершення засідання було наголошено на необхідності прискорення процесу підготовки та подання мікропроектних пропозицій від сільських громад для розгляду та затвердження співфінансування з боку ПРООН і місцевих бюджетів.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.