Стан ринку праці Чернігівщини у 2011 році
За підсумками 2011 року в центрах зайнятості області перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 53,7 тис. осіб, що на 2,3% більше відповідного показника 2010 року. Серед зареєстрованих незайнятих громадян кожен другий (54,3%) раніше займав місце робітника, четвертий (28,2%) – службовця; 46,2% становить молодь у віці до 35 років, 48,6% – жінки.

У банку даних обласної служби зайнятості налічувалося 27,5 тис. вакансій (на рівні 2010 року) від 5,9 тис. роботодавців. На 1 січня 2012 року актуальними були 1,2 тис. вакансій, на кожну з яких претендувало 13 незайнятих осіб (на початок 2011 року – 21 особа).
За сприяння служби зайнятості за 2011 рік отримали роботу 19,7 тис. незайнятих громадян (на 7,2% більше, ніж у 2010 році), з них 1,7 тис. осіб працевлаштовані на дотаційні робочі місця і 820 осіб – шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Пріоритетною та необхідною соціальною послугою безробітним у сучасних умовах є професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації, котрій передує кваліфікована профорієнтаційна робота, якою охоплено 97,6% громадян, що перебували на обліку. Це різноманітні профорієнтаційні, профінформаційні, профконсультаційні послуги, семінари з техніки пошуку роботи, з питань підприємницької діяльності, щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, ярмарки професій, дні відкритих дверей, виїзні акції центрів зайнятості із застосуванням мобільних центрів профорієнтації. В результаті такої роботи до професійного навчання було залучено 5,1 тис. осіб – на 17,1% більше минулорічного показника.
Одним із шляхів подолання існуючого дисбалансу на ринку праці є підготовка підростаючого покоління до вибору майбутньої трудової діяльності. Для цього розроблені програмно-апаратні комплекси „Профорієнтаційний термінал”, призначення яких – допомогти старшокласникам обрати конкурентоспроможну на ринку праці професію. Упродовж 2011 року їх встановлено у 288 загальноосвітніх навчальних закладах області. І ця робота продовжується. У 2012 році планується забезпечити терміналами ще 76 закладів освіти.
Крім того, вже другий рік поспіль державною службою зайнятості реалізується проект по безкоштовному забезпеченню учнів 7-11 класів профорієнтаційними щоденниками школяра.
Суттєвим фактором підтримки безробітних у період пошуку постійного місця роботи є забезпечення їхньої тимчасової зайнятості через оплачувані громадські роботи, до участі в яких у 2011 році залучено 10,3 тис. осіб (на 24,7% більше, ніж за 2010 рік).
У тісній співпраці служби зайнятості з Товариством Червоного Хреста та Територіальними центрами проводились роботи з надання послуг особам похилого віку, ветеранам війни та праці, інвалідам, хворим безпосередньо вдома, в установах охорони здоров’я та соціальної сфери. Крім цього, безробітні були залучені до робіт у сільському, лісовому господарствах, на будівництві тощо.
Загалом протягом 2011 року до активних програм сприяння зайнятості залучено 35,2 тис. незайнятих осіб (на 15,2% більше, ніж у 2010 році) або 65,5% громадян на обліку.
Станом на 1 січня 2012 року у центрах зайнятості області на обліку перебувало 15,3 тис. безробітних громадян – на 17,3% менше, ніж на цю дату рік тому.
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.