Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 02:10:13

Національні економічні інтереси важливіші за інтереси європейських партнерів

21.07.2014   09:05Агенцiя

ТОЧКА ЗОРУ — Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС. Це величезний стимул для економіки України. Однак, зрозуміло, що деяким галузям доведеться працювати в умовах конкуренції з європейськими товаровиробниками. І там, де ця конкуренція буде особливо жорсткою, українські підприємства можуть суттєво втратити. Мова про робочі місця. І ці процеси вже почалися, у тому числі й через економічну кризу, — каже Олег Шеремет, член ініціативної групи зі створення осередку Партії розвитку України в Чернігівській області.

На економічні зв’язки з Російською Федерацією впливають також і політична ситуація та військові дії на Сході України. За останніми даними, протягом останніх місяців експорт чернігівських товарів до Росії зменшився на 10% у порівнянні з минулим роком. І буде знижуватися далі. От тільки що робити підприємствам, які більшість своїх товарів поставляли саме на російський ринок? Скорочувати працівників?

На жаль, від Уряду ще не було жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. До речі, за даними обласної служби зайнятості знову знизилась чисельність штатних працівників. Для прикладу, у травні на Чернігівщині налічувалось близько 207-ми тисяч працівників. Це на 6 тисяч менше, ніж рік тому, — підсумовує Олег Шеремет. — Проблему зайнятості могла б вирішити компенсація підприємцям та бізнесменам за новостворені робочі місця. Це є одним з базових завдань Партії розвитку України.

Експерти кажуть, що конкуренція на ринку праці в Україні росте. За червень вона збільшилась у півтора рази: якщо у травні вона була на рівні 4-х чоловік на вакантне робоче місце, то у червні цей показник збільшився до 6-ти.

— Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві, — вважає Олег Шеремет. — Насамперед, мова йде про ті галузі, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Для Чернігівщини це стосується передусім підприємств з виробництва продуктів харчування.

— Також загроза існує і для підприємств автомобілебудування. Автовиробники кажуть, що вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше. За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існують ризики зупинки ЗАЗу. Є дані, що Чернігівський автозавод також має проблеми зі збутом продукції.

 Іван Литвин

 

Останні новини Чернігівщини

Цікаві факти про алое

Цікаві факти про алое 12:22

Популярна сьогодні кімнатна рослина алое вера бере свій початок з середземноморського регіону. Сьогодні в світі понад двісті видів цих рослин, які в природі зустрічаються в сухих та дуже жарких кліматичних умовах.

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи

Емоційне вигорання: як повернути задоволення від життя та роботи 12:02

Постійне перебування в чотирьох стінах, відсутність спілкування з друзями та належної комунікації з колегами, стерті межі між роботою та особистим життям, накопичення стресу та багато інших незручностей, спричинених самоізоляцією, могли спровокувати емоційне вигорання.

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо тушковану капусту 11:53

Варіантів, як приготувати тушковану капусту, чимало. Але по-справжньому смачною страва вийде, якщо ви будете використовувати тільки свіжі та якісні інгредієнти. Завдяки хорошим продуктам і перевіреним рецептам ви зможете потішити себе та близьких новим «прочитанням» знайомої усім з дитинства їжі.

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени

Свежие тренды в озеленении интерьера — просто добавь зелени 11:40

По мнению дизайнеров лучший способ освежить пространство — добавить в него зелени.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 травня 2020 року 11:32

На вас звалиться забагато інформації, захочеться бути активнішими, а для успішної діяльності необхідні різноманітність і зміни. На тижні контакти і кореспонденція стануть головними сферами життя. Взаємовідносини і спільна діяльність з братами, сестрами і сусідами особливо ефективна у цей період. Посилюється пристрасть до представників протилежної статі, можливе, відновлення колишніх романтичних зв’язків, однак, справжнє положення речей побачити та усвідомити складно.