Національні економічні інтереси важливіші за інтереси європейських партнерів

ТОЧКА ЗОРУ — Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС. Це величезний стимул для економіки України. Однак, зрозуміло, що деяким галузям доведеться працювати в умовах конкуренції з європейськими товаровиробниками. І там, де ця конкуренція буде особливо жорсткою, українські підприємства можуть суттєво втратити. Мова про робочі місця. І ці процеси вже почалися, у тому числі й через економічну кризу, — каже Олег Шеремет, член ініціативної групи зі створення осередку Партії розвитку України в Чернігівській області.
На економічні зв’язки з Російською Федерацією впливають також і політична ситуація та військові дії на Сході України. За останніми даними, протягом останніх місяців експорт чернігівських товарів до Росії зменшився на 10% у порівнянні з минулим роком. І буде знижуватися далі. От тільки що робити підприємствам, які більшість своїх товарів поставляли саме на російський ринок? Скорочувати працівників?
— На жаль, від Уряду ще не було жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. До речі, за даними обласної служби зайнятості знову знизилась чисельність штатних працівників. Для прикладу, у травні на Чернігівщині налічувалось близько 207-ми тисяч працівників. Це на 6 тисяч менше, ніж рік тому, — підсумовує Олег Шеремет. — Проблему зайнятості могла б вирішити компенсація підприємцям та бізнесменам за новостворені робочі місця. Це є одним з базових завдань Партії розвитку України.
Експерти кажуть, що конкуренція на ринку праці в Україні росте. За червень вона збільшилась у півтора рази: якщо у травні вона була на рівні 4-х чоловік на вакантне робоче місце, то у червні цей показник збільшився до 6-ти.
— Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві, — вважає Олег Шеремет. — Насамперед, мова йде про ті галузі, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Для Чернігівщини це стосується передусім підприємств з виробництва продуктів харчування.
— Також загроза існує і для підприємств автомобілебудування. Автовиробники кажуть, що вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше. За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існують ризики зупинки ЗАЗу. Є дані, що Чернігівський автозавод також має проблеми зі збутом продукції.
Іван Литвин
Останні новини Чернігівщини

Прикордонні села Чернігівщини вчергове обстріляли з території Росії 10:12
Вранці 20 травня з території Росії обстріляли прикордонне село Сеньківка. Обстріл вівся з мінометів 120 калібру. Загалом зафіксували вісім прильотів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:05
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 19 травня по 8:00 20 травня 2022 року

Про найближчі плани з відбудови Чернігівщини — від заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка 09:56
З робочим візитом на Чернігівщині 19 травня перебував заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.
Прокуратура розслідує обставини ДТП у Варві 09:08
13 травня 2022, близько 21 год. 00 хв., в смт Варва сталося зіткнення автомобіля марки «BАЗ 21140» під керуванням 48-річного місцевого жителя, який перебував у нетверезому стані та скутера «Yamaha JOG SA36J» під керуванням малолітнього жителя смт Варва.

Стефанія - відтепер в тренді. Які ще імена обирають батьки для своїх малюків? 09:00
Поки весь світ наспівує рядки, які принесли Україні перемогу в пісенному конкурсі «Євробачення», все частіше батьки обирають ім’я Стефанія для своїх доньок.