Підвищення комунальних тарифів – черговий тягар для населення
Уряд ще у березні своїм рішенням дозволив збільшувати ціни на житлово-комунальні послуги. Вже з травня зросла ціна на газ для потреб населення. У червні — на електрику. А з 1 липня — тарифи на опалення та гарячу воду піднялись у середньому на 40% по всій країні.

Все це чиновники називають просто: «приведення тарифів для населення до економічно обґрунтованого рівня». Але схоже, що таке «приведення» перетворюється на важкий тягар, що лягає на плечі простих українців.
— Підняття плати за енергоносії та тарифи ЖКГ виглядає як одностороннє прийняття владою вимог міжнародних організацій, наприклад, МФВ. Зрозуміло, що йдеться не про реформи, а про підвищення ціни. Тепер стаття витрат сімейних бюджетів українців на оплату послуг тепло-, водо- та електропостачання збільшиться у рази, — розповідає Анатолій Мельник, партійний організатор Партії розвитку України у Чернігівській області. — Так, по Чернігову за тепло тепер сплачуватимуть у середньому на 40% більше. У Прилуках та Ніжині — на 30-35%.
Експерти вказують, що крім вимог МВФ, на вартість тарифів ЖКГ вплинули проблеми з російським газом. Адже саме газ є найбільш важливим енергоносієм в Україні. Його доля на ринку енергоресурсів становить більше 36%.
Споживання газу скорочується вже кілька років підряд. У 2013 році Україна використала 50,4 мільярдів кубічних метрів газу. Майже половина цієї кількості видобута всередині країни. Решта — імпорт, майже все з Російської Федерації.
Підраховано, що житловий сектор у 2013 році спожив 27 мільярдів кубів газу. Це навіть більше, ніж промисловість. Тому мова про десятки мільярдів гривень.
Міжнародні аналітичні центри прогнозують падіння економіки через значне зростання ціни на газ та підвищення тарифів. А ще — зниження загального рівня добробуту населення.
На чергових зборах ініціативної групи щодо створення осередку Партії розвитку України в області говорили про непосильний тягар послуг ЖКГ для жителів області.
— Так, є рішення Уряду щодо компенсації вартості послуг ЖКГ та газу для населення. Також працює система субсидій. Однак тепер ці соціальні допомоги потребуватимуть мільярдних бюджетних коштів. Раніше ці кошти йшли на відшкодування різниці у тарифах «Нафтогазу» та місцевим енергокомпаніям. І тут постійно були шалені борги. Навряд чи бюджет зможе компенсувати населенню те, що роками не повертав приватним енергокомпаніям.
— Складається враження, що анонсовані реформи для населення асоціюватимуться з підвищенням цін. На проїзд у автотранспорті. На продукти харчування. Тепер – і на послуги ЖКГ. Позиція Партії розвитку України однозначна – ми виступаємо категорично проти того, аби державні проблеми та зобов’язання влади перед іноземними партнерами вирішувались за рахунок простих українців, — вважає Анатолій Мельник.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.