Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:31:00

Інвестицій на Чернігівщині потребують усі напрямки економічної діяльності

13.06.2014   17:48

Про необхідність покращення інвестиційного клімату на Чернігівщині говорили учасники засідання «круглого столу» «Проблеми та перспективи інноваційно-інвестиційної діяльності в Чернігівській області», яке відбулося в облдержадміністрації 12 червня.

До діалогу були запрошені керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, облради, представники Чернігівської міської ради, Міжнародної торгової та Чернігівської регіональної торгово-промислової палат, Фондів держмайна та соціального страхування, інвестиційних фондів, комерційних банків, Інституту досліджень регіонального розвитку України та Інституту інтелектуальних інвестицій.

Директор нещодавно створеного Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації Олег Міщенко розповів, що ініціатива формування нового структурного підрозділу, який займатиметься інвестиційним супроводом проектів та державно-приватним партнерством, належить особисто голові Чернігівської ОДА Володимиру Івашку. Це вимога часу і відповідь на необхідність переорієнтації економічної діяльності в регіоні на ринок Євросоюзу. Крім того, така форма роботи влади з інвесторам є звичайною європейською нормою.

Головними завданнями Департаменту є координація дій між структурними підрозділами ОДА, органами місцевого самоврядування та всіма організаціями, які впливають на інвестиційні процеси в регіоні.

Для реалізації поставлених завдань, при облдержадміністрації створена Координаційна рада по залученню інвестицій, до складу якої увійшли організації та установи, які представляють департаменти ОДА, обласну раду, Управління МВС та СБУ в Чернігівській області, громадські організації, банківські установи, бізнес-структури Чернігівщини та науковців. Окрім того в подальшому планується участь і представників ділових та фінансових кіл Америки, Європи та Азії. Це надасть можливість налагодити більш тісну співпрацю та взаєморозуміння між учасниками інвестиційного ринку.

За словами Олега Міщенка, на даний час інвестицій потребують усі напрямки господарської діяльності в області. А головними перешкодами на шляху залучення коштів є нестабільність на південному сході країни, недосконалість чинного законодавства і відсутність розвиненого бізнес-середовища.

Саме тому першочерговим завданням для подолання цих недоліків є створення системи управління процесом інвестування, модернізація існуючої інфраструктури населених пунктів, підготовка висококваліфікованих кадрів та наповнення інноваційних проектів ресурсами.

Учасники засідання обговорили умови, які дозволять залучити в область зовнішнього інвестора і активізувати внутрішнього, створити «єдине вікно» для бізнесу. Звучали думки щодо необхідності створення індустріального парку, розвитку державно-приватного партнерства, приватизації об’єктів рухомого та нерухомого майна.

На завершення засідання, Олег Міщенко акцентував увагу на необхідності плідної співпраці всіх органів влади та бізнес-структур для вироблення пропозицій стосовно покращення інвестиційної привабливості регіону.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.