Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 05:15:24

Чернігівська ТЕЦ: 50-річний досвід і впевнений погляд у майбутнє

26.12.2011   17:28Агенцiя

Урочистості з нагоди 50-річчя Чернігівської ТЕЦ відбулися 23 грудня в обласному музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка. Трудовий колектив привітали керівники органів місцевої влади, депутати, партнери.

Особливо теплі слова вдячності лунали на адресу ветеранів. Багато хто з них пам’ятає, як наприкінці п’ятдесятих років у Чернігові розгорнулося будівництво великих промислових підприємств – комбінату хімічного волокна і камвольно-суконного комбінату. Аби забезпечити їх спорудження паром і гарячою водою, Міністерство електростанцій СРСР ухвалило рішення про будівництво в Чернігові теплоелектроцентралі.

У грудні 1961 року був введений в експлуатацію перший блок Чернігівської ТЕЦ (це 100-мегаватний турбогенератор і котлоагрегат потужністю 210 тонн пару на годину). Саме з того часу починається славетна трудова історія Чернігівської ТЕЦ. На сьогодні це підприємство безперебійно забезпечує переважну кількість чернігівців якісною тепловою енергією та гарячою водою протягом всього року.

Наприкінці 1960-х рр. у зв’язку з розширенням Чернігівського комбінату хімічного волокна виникла потреба в спорудженні другої черги ТЕЦ. У грудні 1974 р., після введення в експлуатацію другого пускового комплексу розширюваної частини Чернігівської ТЕЦ, її електрична потужність збільшилася до 205 МВт, а теплова – до 1260 тонн пари на годину. Сьогодні Чернігівська ТЕЦ надійно виробляє понад 1 млрд кВт•год. електроенергії та 700 тис. Гкал теплової енергії на рік.

– Нам сьогодні – 50! І це не просто ювілей – це роки сумлінної та наполегливої праці численного колективу нашої станції, справжніх професіоналів, майстрів своєї справи, Енергетиків з великої літери. Для всіх нас станція – це рідний дім, багато хто створив тут родини та сімейні династії. Сьогодні на станції пліч-о-пліч працюють досвідчені ветерани та молодь. І це значить, що є наступність поколінь, є розвиток, є перспектива, – відзначає генеральний директор ТОВ фірми “ТехНова” Олександр Кoрчинський.

Сьогодення Чернігівської ТЕЦ – це понад 600 багатоквартирних будинків Чернігова загальною площею 1,7 млн. кв. м, а також промислові підприємства, які стабільно отримують тепло та гарячу воду. Щорічно виконуються капітальні та поточні ремонти всього обладнання ТЕЦ та теплових мереж, здійснюється їх модернізація та реконструкція. Трудовий колектив станції налічує 951 працівника, котрі регулярно отримують достойну заробітну плату.

Протягом останніх років компанія “ТехНова” здійснила масштабні інвестиційні інженерні проекти: збудоване нове приміщення для розморожування вагонів з вугіллям; збудований новий вагоноперекидач; зведений новий золовідвал; змонтовано живильний з гідромуфтою та турбоживильний насоси; впроваджується заміна вимикачів на сучасні; впроваджено частотне регулювання обертів пиложивильників котлів та забезпечено водяне охолодження насадок пальників. Проведені організаційні заходи з реорганізації системи управління ТЕЦ, введено в промислову експлуатацію автоматизовані системи комп’ютерного обліку електроенергії, тепла та витрат газу.

– На станції постійно проводяться заходи з модернізації та реконструкції обладнання, спрямовані на покращення її технічного стану. Нині ми опрацьовуємо перспективні плани подальшого розвитку Чернігівської ТЕЦ, пов’язані із впровадженням новітніх технологій та переходом на сучасне обладнання. Я впевнений – у станції велике майбутнє! – стверджує директор КЕП “Чернігівська ТЕЦ” ТОВ фірми “ТехНова” Олександр Рудницьких.

Втім, за словами керівника, будь-яка станція без людей – всього-на-всього метал. Тому праця енергетиків буде завжди потрібною місту і країні. Енергетик – це не лише професія, це – доля. Люди, які прийшли в енергетику, залишаються в ній назавжди, енергетика стає справою їх життя. “На Чернігівській ТЕЦ працюють лише відповідальні працівники – справжні патріоти своєї справи. Я щасливий працювати в такому чудовому колективі!” – підсумував Олександр Рудницьких.

Експертний клуб "Чиста політика"

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини