Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 14:11:43

Застосування штрафних та адміністративних санкцій до страхувальників

13.10.2011   18:49Агенцiя

З набранням чинності 1 січня поточного року Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 №2464 дещо змінились повноваження Фонду в частині застосування штрафних та адміністративних санкцій до страхувальників та їх посадових осіб.

Згідно зі статтею 24411 Кодексу України про адміністративні правопорушення органи Фонду розглядають справи про адміністративні правопорушення, зазначені в статті 1655 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Новелою 2011 року стало наділення відповідно до частини 4 статті 30 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 11.01.2001 №2240 (далі Закон України №2240) – правом розглядати справи про адміністративні правопорушення і застосовувати фінансові санкції наділені керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду.

Така практика в Чернігівській області була запроваджена з 01.05.2011р. Так, міжрайонними (міською) виконавчими дирекціями обласного відділення Фонду на протязі 1 півріччя 2011 року було прийнято 217 постанов про притягнення посадових осіб підприємств, установ, організацій, суб’єктів, які використовують працю найманих працівників до адміністративної відповідальності.

Згідно зі статтею 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення, уповноваженою на те посадовою особою органу Фонду складається протокол про адміністративне правопорушення. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, затверджуються наказом відповідної виконавчої дирекції Фонду.

Черговою новелою в практиці складення протоколів про адміністративне правопорушення і відповідно вирішення питання про притягнення винних осіб до відповідальності стало додання нових порушень до ст.165-5 КУпАП.
Так, новим є порушення у вигляді несвоєчасного або неповного повернення страхових коштів.

Відповідно до частини 2 статті 30 Закону України №2240 за порушення порядку використання страхових коштів, несвоєчасне або не в повному обсязі повернення страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону, несвоєчасне подання або неподання звітності про використання коштів Фонду, інших відомостей, передбачених цим Законом, страхувальник, інший отримувач страхових коштів несе відповідальність відповідно до Закону.

Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України №2240 за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.

Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Так, відносно керівників страхувальників за невиконання рішень про застосування фінансових санкцій та відповідно несвоєчасне повернення коштів робочими органами було винесено 4 постанови про накладення адміністративного штрафу.

Крім того, новим є порушення у вигляді несвоєчасного подання або неподання встановленої звітності.

Відповідно до пункту 4.1. Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням затвердженого постановою Правління Фонду від 18.01.2011 року №4 – страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність щодо коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця.

Але певні страхувальники ігнорують вказаний свій обов’язок, тому робочими органами Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності починаючи з 1-го кварталу 2011р. була проведена робота з приводу притягнення винних осіб до відповідальності.
 
Відносно 63 посадових осіб складені протоколи про адмінправопорушення.
Найбільша кількість протоколів про адміністративні правопорушення складається уповноваженими особами робочих органів Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за порушення використання коштів Фонду: невірно визначається страховий стаж найманих працівників; невірно обчислюється середньоденний заробіток при призначенні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, вагітності та пологах; невірно визначається кількість днів, яка підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду; віднесення на рахунок коштів Фонду оплату перших п’яти календарних днів тимчасової непрацездатності, які роботодавець повинен оплатити за власний рахунок та інші порушення. Майже всі посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності через правову необізнаність. Однак слід відмітити, що існує необхідний пакет нормативної бази, з якою кожний роботодавець повинен ознайомитись.

І в завершення хотілось би наголосити, що право на соціальний захист у разі тимчасової втрати працездатності перш за все гарантується найвищим законодавчим актом України – Конституцією України.

Грищенко О.В., завідувач юридичним відділом виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини