За рахунок модернізації Чернігівводоканал зекономив майже 16 млн. грн.
Триває робота з реформування житлово-комунального господарства. Основне завдання – технічне переоснащення підприємств галузі з впровадженням енергоощадних заходів.

В рамках Державної програми активізації розвитку економіки та з метою здійснення запозичень під державні гарантії, Мінрегіоном розроблено 25 техніко-економічних обґрунтувань (ТЕО) проектів соціально-економічного розвитку на загальну суму 22,3 млрд. грн. ТЕО цих проектів, відповідно до чинного законодавства, надіслано на розгляд до Укргазбанку. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.
Міністр поінформував, що міськими радами розроблено 180 проектів на суму понад 6,3 млрд. грн., з яких 53 проекти на 3,1 млрд. грн. подано на розгляд банківських установ.
За словами Геннадія Темника, у 2013 році, наприклад, на модернізацію та розвиток водопровідно-каналізаційного господарства спрямовано 915 млн. грн., більшість з яких – кошти місцевих бюджетів – 356 млн. грн., кошти кредиту Світового банку в рамках проекту “Розвиток міської інфраструктури” – 225 млн. грн. та кошти підприємств водопровідно-каналізаційного господарства – 219 млн. грн. Решта – кошти державного бюджету.
Кошти спрямовували на заміну насосного обладнання, реконструкцію та капітальний ремонт водопровідних та каналізаційних мереж, установку станцій доочистки води на соціальних об’єктах, на встановлення приладів технологічного обліку води.
За даними, які навів Міністр, у 2013 році замінено 1 674 насосних агрегатів, реконструйовано та капітально відремонтовано 2 200 км водопровідних та каналізаційних мереж, установлено 70 станцій доочистки води на соціальних об’єктах, встановлено 2 506 приладів технологічного обліку води.
Крім того, за словами очільника Мінрегіону, в 2013 році у сфері водопровідно-каналізаційного господарства впроваджено 24 енергоощадних проектів та 15 проектів з підвищення якості води.
Як приклад, Геннадій Темник назвав КП “Іллічівськводоканал” (Одеська область). На підприємстві впроваджено геоінформаційну систему з віддаленим контролем та управлінням насосними станціями, а також завершено будівництво резервуару чистої води обсягом 10 тис. метрів кубічних. Це дозволило поліпшити експлуатаційні режими роботи насосних станцій, економія електроенергії склала 23% в рік, на 10% зменшено втрати води. Економія коштів підприємства – 317 тис. грн. в рік.
На “Чернігівводоканалі” за рахунок впровадження автоматизованої системи диспетчерського управління, автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії річна економія електроенергії складає 32%. Підприємство отримало змогу щорічно заощаджувати 15,8 млн. грн. На 7% зменшено втрати води. А встановлені автомобільні GPS-трекери дозволили зменшити витрати паливних матеріалів до 30%.
“Таких прикладів багато. Загальний результат від впровадження зазначених заходів – зменшено річне споживання електроенергії на 63 млн. кВт. год. або на 1,4% у порівнянні з 2012 роком. Водночас, для 700 тисяч населення підвищено якість питної води”, – підсумував Міністр.
Прес-служба Мінрегіону
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.