Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 00:25:25

Проблеми забудови Чернігова. Точки зору

11.11.2013   11:24Агенцiя

Саме під такою назвою 8 листопада 2013 року в дискусійному клубі "Експертна думка" відбувся круглий стіл.

В обговоренні теми взяли участь депутати Чернігівської міської ради Світлана Федорова та Олександр Ковальов, представники громадськості і ЗМІ.
Учасники заходу зауважили, що розбудова міста дозволяє створювати нові житлові площі, оновлює вигляд Чернігова, сприяє притоку туристів. Проте, разом з тим, існує й болісний бік питання, який, часом, полягає в невідповідності будівництва деяким нормам чинного законодавства,  хаотичності забудови, в порушенні прав мешканців прилеглих будинків, чи, навіть, кварталів і вулиць.

Олександр Ковальов відзначив, що причина виникнення конфліктних ситуацій між територіальною громадою і владою міста нерідко відбувається через несвоєчасність подання скарг і пропозицій від населення та оперативне реагування на них з боку влади. Депутат також розповів про прийняття мораторію на зведення МАФів (малих архітектурних форм). На його переконання це є кроком у напрямку урегулювання ситуації з будівництвом у місті, та ознайомив присутніх зі своїм проектом перерозподілу коштів, котрі надходять до міського бюджету від забудовників. За словами Олександра Ковальова, в плані будівництва мають бути вказані цілі, на які ці кошти будуть спрямовані. Це сприятиме збільшенню прозорості використання відрахувань, посилить контроль над процесом їх освоєння, а також допоможе жителям прилеглих територій отримати конкретні блага від забудовника у вигляді ремонту доріг, прокладки комунікацій тощо. До речі, зведення дитячих майданчиків є обов’язковим правилом при здійсненні будівництва.

На заході також був присутнім Євгеній Конаш - член ініціативної групи, що виступає проти відкриття кафе у житловому будинку по вул. 1 Травня, 167а.

Представляючи інтереси мешканців цього будинку, громадський активіст повідомив, що конфлікт виник ще у 2007 році. І лише тепер, завдячуючи зусиллям мешканців згаданого будинку та допомозі депутатів Чернігівської міської ради Світлани Федорової і Олександра Ковальова, вдалося знайти докази неправомірності забудови.

До дискусії також долучились і мешканці будинку по вул. Рокосовського, 14. Вони поскаржилися на те, що їх спільну власність (підвальне приміщення будинку), передали приватній особі. Представники громадськості попросили у депутатів посильної допомоги в розв’язанні цього болючого для них питання.

Учасники круглого столу погодилися з думкою, що задля розвитку та розбудови Чернігова необхідна співпраця між жителями міста, його очільниками та депутатським корпусом. А всі спірні питання мають вирішуватися з обов’язковим врахування  інтересів громади, суворим дотриманням чинного законодавства та посиленням прозорості процесу прийняття рішень.

Дискусійний клуб "Експертна думка"

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.