Проблеми забудови Чернігова. Точки зору
Саме під такою назвою 8 листопада 2013 року в дискусійному клубі "Експертна думка" відбувся круглий стіл.

В обговоренні теми взяли участь депутати Чернігівської міської ради Світлана Федорова та Олександр Ковальов, представники громадськості і ЗМІ.
Учасники заходу зауважили, що розбудова міста дозволяє створювати нові житлові площі, оновлює вигляд Чернігова, сприяє притоку туристів. Проте, разом з тим, існує й болісний бік питання, який, часом, полягає в невідповідності будівництва деяким нормам чинного законодавства, хаотичності забудови, в порушенні прав мешканців прилеглих будинків, чи, навіть, кварталів і вулиць.
Олександр Ковальов відзначив, що причина виникнення конфліктних ситуацій між територіальною громадою і владою міста нерідко відбувається через несвоєчасність подання скарг і пропозицій від населення та оперативне реагування на них з боку влади. Депутат також розповів про прийняття мораторію на зведення МАФів (малих архітектурних форм). На його переконання це є кроком у напрямку урегулювання ситуації з будівництвом у місті, та ознайомив присутніх зі своїм проектом перерозподілу коштів, котрі надходять до міського бюджету від забудовників. За словами Олександра Ковальова, в плані будівництва мають бути вказані цілі, на які ці кошти будуть спрямовані. Це сприятиме збільшенню прозорості використання відрахувань, посилить контроль над процесом їх освоєння, а також допоможе жителям прилеглих територій отримати конкретні блага від забудовника у вигляді ремонту доріг, прокладки комунікацій тощо. До речі, зведення дитячих майданчиків є обов’язковим правилом при здійсненні будівництва.
На заході також був присутнім Євгеній Конаш - член ініціативної групи, що виступає проти відкриття кафе у житловому будинку по вул. 1 Травня, 167а.
Представляючи інтереси мешканців цього будинку, громадський активіст повідомив, що конфлікт виник ще у 2007 році. І лише тепер, завдячуючи зусиллям мешканців згаданого будинку та допомозі депутатів Чернігівської міської ради Світлани Федорової і Олександра Ковальова, вдалося знайти докази неправомірності забудови.
До дискусії також долучились і мешканці будинку по вул. Рокосовського, 14. Вони поскаржилися на те, що їх спільну власність (підвальне приміщення будинку), передали приватній особі. Представники громадськості попросили у депутатів посильної допомоги в розв’язанні цього болючого для них питання.
Учасники круглого столу погодилися з думкою, що задля розвитку та розбудови Чернігова необхідна співпраця між жителями міста, його очільниками та депутатським корпусом. А всі спірні питання мають вирішуватися з обов’язковим врахування інтересів громади, суворим дотриманням чинного законодавства та посиленням прозорості процесу прийняття рішень.
Дискусійний клуб "Експертна думка"
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.