Змагання кінологів
Обласний чемпіонат установ виконання покарань у Чернігівській області з багатоборства інспекторів-кінологів відбувся на базі Менської виправної колонії № 91.

У змаганнях взяли участь чотири команди, кожна у складі кінолога та його чотириногого друга. У змаганнях взяли участь кінологи з Менської виправної колонії, Чернігівського слідчого ізолятора, Прилуцької виховної колонії та Новгород-Сіверської установи виконання покарань № 31.
Змагання пройшли у чотири етапи – це подолання смуги перешкод, загальний курс тренування на квадраті, тобто перевірка того як собака виконує команди кінолога. Наступний етап – це слідова робота, за встановлений термін собака повинна вийти на слід і вказати на умовного злочинця, а також показати себе у пошуку стріляних гільз.
Перший заступник начальника управління з питань виконання покарань у Чернігівській області Андрій Шкурко каже, що подібні змагання проходять на Чернігівщині один раз на рік. Переможці обласного чемпіонату поїдуть на всеукраїнський, який цього року відбуватиметься у Хмельницькій області.
Від традиційних спортивних змагань цей чемпіонат відрізняло те, що особистий результат кожної пари, а отже і командне місце у турнірній таблиці залежали не лише від вправності та витривалості кінологів, а й від натренованості їх хвостатих напарників, від вміння розуміти та відчувати один одного. Усього цього досвідченим інспекторам-кінологам та їх “барсам” і “мухтарам” позичати не довелося. Та перемогти, як і у будь-яких змаганнях, мали найсильніші. Це сподівання й висловив на урочистому відкритті Андрій Федорович Шкурко. Додамо, що ані вік пса, ані його порода ролі тут не грали. І хоча найчастіше інспектори-кінологи тренують для роботи вівчарок, але трапляються серед хвостатих “охоронців” і ротвейлери, і різеншнауцери.
Одним із найдоросліших чотирилапих учасників змагань була німецька вівчарка Рекс. Із семирічним улюбленцем старший сержант внутрішньої служби Олександр Єрмоленко давно на “ти”.
– У мене до нього величезне почуття вдячності за ті сім років, які пропрацювали разом, – зауважує Олександр. – За цей час собака показала себе з найкращої сторони.
Не секрет, що службові собаки постійно отримують стреси і тому “старіють” набагато швидше за домашніх улюбленців. Зазвичай у вісім років, які за декілька місяців виповняться Рексу, пса можна відправляти на заслужений відпочинок. Але він досі у непоганій формі і був готовий змагатися… і врешті-решт разом із Олександром піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани, здобувши перемогу у командному заліку. Друге місце виборола команда з Чернігівського слідчого ізолятора, а третє – з Прилуцької виховної колонії.
Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.