Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:31:01

Податкова попереджає: зарплата у „конвертах” - робота без гарантії, майбутнє без пенсії

28.05.2013   16:55

Погоджуючися на нелегальну або ж напівлегальну зарплату, тобто на зарплату у „конверті”, громадяни наражають себе на неприємності.

Згідно з Податковим кодексом України доходи всіх громадян оподатковуються за ставкою - 15% (17%). І на сьогодні це не така значна сума. За часів оподаткування доходів громадян згідно із Декретом КМУ  „Про прибутковий податок з громадян” залежно від розміру доходів податок сягав навіть 40%. (Для порівняння: у розвинених країнах Європи ставка прибуткового податку сягає 45-50%).

Головна небезпека “тіньової” зарплати, як і “тіньової” зайнятості, полягає  не лише у тому, що бюджет недоотримує  кошти. Відмовляючися від сплати пенсійних внесків, вони, з одного боку, не матимуть змоги отримати пенсію, яка б відповідала рівню їхньої реальної зарплати. З іншого - якщо держава платитиме цим людям навіть невелику соціальну пенсію, то це значить, що тягар їх утримання у старості ляже на плечі тих, хто сплачував внески на своє пенсійне страхування. А це – несправедливо із соціальної точки зору.

Громадяни, які погоджуються на отримання “тіньової” заробітної плати, не лише сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки гідної пенсії у майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем. Адже домовленість про її розмір жодним чином не зафіксовано, і роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля.

Отримуючи заробітну плату у „конверті”, працівник робить серйозне правопорушення - ухилення від оподаткування.

Тож від власної байдужості й  мовчазної бездіяльності кожен  “трудовий нелегал” втрачає: трудову  пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інше.

Отже самі працівники мають бути зацікавленими, щоб кожна гривня виплачувалася їм офіційно.

До речі, з початку року до місцевого бюджету надійшло 150,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Зменшено заборгованість по заробітній платі на суму 3,2 млн. грн. і надійшло податку 0,4 млн. грн..

Володимир Мехед, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.