Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:28:34

Федір Уляненко про інвестиційний клімат

17.05.2013   13:33

Поставлене Президентом України завдання щодо входження нашої країни до першої сотні світового рейтингу “Doing Business” – це здійснення низки реформ. Про це розмова з начальником ДПІ у м. Чернігові Федором Уляненком.

- Які нововедення у податковому законодавстві можна віднести до стимулюванню інвестиційної активності?

- Для реалізації завдання щодо стимулювання економічної активності бізнесу впродовж двох років було зроблено чимало, зокрема:

– знижено ставки основних податків;
– скорочено кількість податків та зборів;
– зменшено кількість планових перевірок;
– тимчасово звільнено від оподаткування прибуток підприємств окремих галузей;
– запроваджено “податкові канікули” на 5 років (з 01.04.2011 р. до 01.01.2016 р.) для малого бізнесу у вигляді нульової ставки податку на прибуток.

До позитивів Податкового кодексу України у питаннях стимулювання інвестиційної активності також варто віднести нововведення щодо:

– зближення бухгалтерської та податкової звітності (особливо у питанні нарахування податку на прибуток);
– запровадження механізму автоматичного відшкодування ПДВ;
– спрощення процедури адміністративного оскарження рішень податкової служби.

Важливо, що кодекс не став консервативним документом, фактично він відкрив шлях до системного реформування всієї податкової сфери.

Прогресивні зміни податкового законодавства у цілому отримали високу оцінку.

- Які конкретно кроки зроблені ДПІ у м. Чернігові у напрямку покращення інвестиційної привабливості, створення належних умов для фінансово-економічної діяльності бізнесу?

Позитивні зміни сьогодні помічають перш за все платники податків. Завдяки запровадженню електронних сервісів люди більше не стоять у чергах. В інспекції діє Центр обслуговування платників податків. За період його функціонування платникам податків надано майже 5000 послуг. Ефективність та оперативність адміністрування податків і платежів сьогодні забезпечує система електронної податкової звітності.

За 2012 рік майже 100% податкових звітів з податку на додану вартість подано засобами телекомунікаційного зв’язку із використанням електронних цифрових ключів.

Також відкрито відділ реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів, які надають послуги на безоплатній основі. Створено Електронний кабінет платника податків, що дає змогу в он-лайн режимі подавати податкову звітність, отримувати інформацію про стан розрахунків з бюджетом. Створено Єдину базу податкових знань.

З метою лібералізації податкової системи запроваджено методи непрямого електронного контролю, що дає можливість вивести з під постійної уваги податківців сумлінний бізнес. Зокрема, це позитивно впливає на процес відшкодування ПДВ.

Протягом 2013 року відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки 51 платнику 36,2 млн. грн.

В автоматичному режимі ПДВ відшкодовано 5 платникам 16,8 млн. грн.

Ще функціонує ризикоорієнтований моніторинг тіньової економіки, що позитивно впливає на підвищення добровільної сплати податків.

Так, у І кварталі 2013 році підрозділами податкового контролю проведено 167 планових і позапланових документальних перевірок, що на 53 менше, ніж у І кварталі 2012 року, з них 2 перевірки СГ, які мають іноземні інвестиції.

Маю достатні підстави зазначити, що переважна більшість платників податків здійснюють виробничу діяльність чесно і прозоро, у належному обсязі вносять податкові платежі .

Податківці міста постійно тримають у полі зору питання, що стосуються удосконалення партнерських взаємин з інвесторами.

Розмову вела Ірина Берегова

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.