Цільове використання сільгоспугідь, плата за їх використання під час війни, недопущення розорення: про ці та інші земельні питання – у діалозі з бізнесом
На «Діалозі влади та бізнесу» учасники онлайн-зустрічі обговорили питання, які хвилюють аграріїв Чернігівщини. Cеред найпоширеніших – цільове використання сільгоспугідь, особливості плати за землю в період воєнного часу, недопущення розорення.
«Чернігівщина – аграрний регіон. Ми націлені, щоб створювати додану вартість в області за рахунок розвитку переробки. Для цього існує досить багато програм: кредитних, грантових, є підтримка від держави. Але використання земель за цільовим призначенням є одним із важливих моментів. Наприклад, у нас трапляються непоодинокі випадки розорювання лугів тощо. Тому ми зібралися, щоб розібратися в цих питаннях», – зауважив перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем.
Важливе питання для аграріїв – неправомірні розорення землі, наприклад, сіножатей, прибережних територій тощо.
Для вирішення цієї проблеми в регіоні діє штаб з координації роботи щодо протидії екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області.
До його складу входять профільні управління та департаменти ОДА, правоохоронні органи, громадськість, представники Держводогентства та інші дотичні структури.
Як пояснила Віталіна Синіговець, заступниця директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, основна діяльність штабу – протидія екологічним загрозам та порушенням вимог природоохоронного законодавства на території області. Звернення можна подавати до Департаменту екології та природних ресурсів ОДА за телефоном (0462) 67-48-72.
Також представниця Департаменту нагадала про сайт «ЕкоЗагроза». Цей інструмент створений Міндовкіллям за сприяння міжнародних партнерів. Він дозволяє фіксувати всі факти порушення природоохоронного законодавства та швидко повідомити про них.
До діалогу долучилася Наталія Кузнецова, начальниця управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області. Вона звернулася до представників територіальних громад:
«Для нас найголовніше – це отримати інформації від ТГ про нормативно-грошову оцінку земель. Згідно норм Податкового кодексу, органи місцевого самоврядування зобов'язані інформувати про зміни нормативної грошової оцінки землі протягом 10 днів з моменту їх затвердження. А також повинні оприлюднити ці дані до 15 липня».
Також під час зустрічі обговорили питання гарантій права користування земельними ділянками під час військового стану та відновлення подання статистичної та фінансової звітності.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.