Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 14:33:02

Музичні полотна “Колективу Шевчука”, або творчість “без перерви на рекламу”

06.12.2012   09:42

Випускник консерваторії імені Римського-Корсакова, керівник студентського симфонічного оркестру, диригент камерного оркестру, заслужений артист України – це віхи життєвої історії майора Олександра Шевчука, керівника Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

Кар’єра Олександра, як військового музиканта, розпочалася у 1998 році. Саме тоді він познайомився з начальником 7-го оркестру штабу Північного оперативного командування майором Дашковським. Володимир Анатолійович на той час якраз підбирав талановитих людей для військового музичного колективу. Тож запропонував і Олександру Шевчуку роботу в оркестрі. Олександр зацікавився і згодом одягнув погони військового.

Історія життя Олександра Шевчука підтверджує, що цей вибір був вдалим. Через рік він пройшов атестування і став диригентом військового оркестру.
Згодом колектив оркестру за рішенням командування був розширений і отримав статус Військово-музичного центром Сухопутних військ. Разом з розвитком центру зростав і Олександр. Розпочалися перші гастролі за кордоном. Зокрема, в Німеччині у місті Мемімгемм, жителі побачили першу постановку Шевчука за твором “Танець смерті” композитора Отто Кемпфа, який був виконаний камерним оркестром, хором та балетом у супроводі фортепіано.

Декілька років Олександр Шевчук обіймав працював заступником начальника військового оркестру військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, а торік розпочав успішно керувати усім музичним колективом.

Сьогодні музика є основою життя Олександра Івановича. Він працює без “перерви на рекламу”. Щодня концерти, тури, фестивалі і просто репетиції. А нині у репертуарі військових музик поряд з народними естрадні пісні, рок-н-рол, є і джаз. Колектив привертає увагу різноплановістю номерів. Адже музики виконують як класичні твори, так і сучасні шоу-програми.

“Народна армія” неодноразово писала про творчий пошук військових музикантів з Чернігова, який зростає завдяки таланту свого керівника. Майстер-клас від Олександра Шевчука в нашому інтерв’ю.

– Олександре Івановичу, будь-ласка, поділіться секретами успіху вашого колективу!
– Перш за все, це праця талановитих, професійних артистів, музикантів та вокалістів. До того ж у нас є своєрідність і універсальність: ми можемо виступати перед будь-яким глядачем. Наші шоу-програми не залишають байдужими ні дітей, ні дорослих. Від концерту задоволення отримують всі!!!

– Як нам відомо, військово-музичний центр – частий гість у країнах Європи. До того ж кількість таких турне останнім часом збільшилася. Не секрет, що Ваша популярність серед зарубіжних глядачів також зростає. Що цікавого Ви пропонуєте європейцям?
– Дійсно “Захід” все частіше запрошує нас до себе. Неодноразово концерти колективу викликали фурор в Німеччині, Чехії, Франції та інших країнах. Французам же ми настільки сподобалися, що вони раді бачити нас по декілька разів на рік. Ми, переважно, виступаємо на центральних площах, концертних майданчиках та у різних залах. І завжди нас зустрічають оплесками, а проводжають бурхливими оваціями. Одним з секретів нашого успіху я вважаю є поєднання колоритних українських балетних номерів з музичними виступами духового оркестру.
Іноді нам пропонують виступити з окремим концертом для місцевих глядачів. Ми з радістю погоджуємося з такими запрошеннями, оскільки щиро прагнемо, щоб європейці побачили Збройні Сили України в культурному контексті.
До речі, виступ військово-музичного центру з України організатори фестивалів “тримають” на завершення. Це свідчить, що після нас виступати іншим важко.

– Вас добре знають і люблять у Чернігові. Нещодавно закінчився IV Міжнародний дитячий фестиваль “Квітка миру”. Серед організаторів був і Військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України. Як Ви оцінюєте результати конкурсу?
– Фестиваль набуває все більшого розмаху. Цього року його проведення підтримало командування Сухопутних військ ЗС України та представники місцевої влади. До обласного центру завітали обдаровані діти з Києва та Одеси, талановиті музиканти Центральної музичної школи імені Чайковського з Москви, а також юні скрипаль, фаготистка та віолончелістка з Німеччини. Вони виконали свої твори у музичному супроводі військового оркестру.
Ми маємо своїх постійних глядачів, які цінують оригінальне поєднання музики оркестру та творчості виконавців. До речі, подібного фестивалю, за участю симфонічного оркестру та обдарованих дітей, в Україні немає.

– Напевно в першу чергу колектив працює для вітчизняних вояків?
– Так, дійсно, це наші найшановніші слухачі і глядачі. Постійно виїжджаємо з концертними програмами до військових гарнізонів, що розташовані по всій країні. Даємо концерти з нагоди професійних свят, ювілеїв військових частин, проводжаємо і зустрічаємо юнаків з війська тощо.
Зокрема, традиційними стали щорічні виступи військово-музичного центру на полігонах під час проведення всеукраїнських бойових навчань. Зазначу, що на полігоні наші музиканти перетворюються у такий собі невеличкий “бойовий загін”. Наприклад, цього року під час “Перспективи-2012” на житомирському загальновійськовому полігоні нам по-справжньому довелося “розігрівати” військових. Місцем для проведення концерту завчасно визначили вертолітний майданчик. Але розпочалася злива. Тож новою імпровізованою сценою для колективу став намет, де проживали глядачі-контрактники. Нас щільно “обліпили” з усіх сторін. Мабуть ми вперше відчули стовідсотковий контакт з публікою. Солдати побачили, що музиканти теж можуть швидко пристосовуватися до польових умов. Атмосфера концерту була просто неперевершеною. Тоді наша праця сподобалася військовикам з Рівного. Отримали від них запрошення. У переддень святкування 21-ї річниці Збройних Сил України ми плануємо привітати військовослужбовців цього гарнізону на сцені Рівненського академічного українського музично-драматичного театру для.

– Ваш син також захоплюється музикою. Чи бачити Ви його як майбутнього військового музиканта?
– Кожен сам вибирає свій життєвий шлях. Нині мій син навчається у Чернігівському музичному училищі імені Левка Ревуцького. Свого часу і я у ньому розпочинав свою музичну кар’єру. До речі, сьогодні за сумісництвом працюю викладачем у цьому навчальному закладі. Усім хочу порадити займатися улюбленою справою, працювати не покладаючи рук, щоб стати дійсно особистістю і знайти своє місце в житті.
 

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини