Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 03:48:00

Обговорили стан туристичної інфраструктури області. ВІДЕО

18.02.2021   10:18Агенцiя

17 лютого на розширеній нараді, яку проводила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко, обговорили стан туристичної інфраструктури області, можливості для її покращення та проєкти, які допоможуть розкрити туристичний потенціал регіону.

На переконання очільниці області, Чернігівщина має потужний туристично-рекреаційний потенціал: сусідство із столичним регіоном та насичена історія відкривають перед галуззю значні перспективи.

Втім, в.о. директора Департаменту культури і туризму Людмили Замай звернула увагу на вагомі недоліки в цій сфері, що не дають туристичному напрямку розвиватися в повному обсязі. Була презентована наочна таблиця, що відображає відповідність 13 найважливіших туристичних об’єктів Чернігівщини головним показникам сприяння комфорту відвідувачів.

Червоним кольором в таблиці зазначені пункти, що не задовольняють сучасні потреби туриста, жовтим -  задовольняють частково та зеленим - ті, які відповідають критеріям зручності. Завдяки цій таблиці стає зрозуміло, що більшість з них не відповідають навіть мінімальним сучасним вимогам. Так, на під’їздах до більшості локацій відсутні дороговкази (а подекуди й впорядковані під’їзди), комфортні вбиральні, немає мобільного зв’язку та доступу до Wi-Fi.

- Туристична галузь має низку проблем. Наше завдання – створити якісні умови, завдяки яким турист захотів би не лише до нас приїхати, а й затриматися на декілька днів, порекомендувати друзям та повернутися до нас знову, –  зауважила голова адміністрації.  

Окремо зупинились на  непристосованості частини локацій до потреб людей із обмеженою здатністю до пересування.

- Вони є повноцінними громадянами нашого суспільства і повинні мати належний рівень доступу до культурної спадщини. Забезпечення зручних умов для маломобільних груп населення – це один із критеріїв на шляху України до Європейського Союзу, – наголосила Анна Коваленко.

Основні пріоритетні завдання, на які керівництво облдержадміністрації спрямує зусилля для подальшого розвитку туристичної галузі:

- розвиток  сучасної туристичної інфраструктури за рахунок залучення інвестиційних та грантових коштів. Крім іншого, це передбачає й поліпшення стану дорожнього покриття на автомагістралях, якими проходять туристичні маршрути області;
- посилення промоції туристичного потенціалу регіону, зокрема під час міжнародних та регіональних спеціалізованих заходів та поширення інформації про туристичний потенціал області через сучасні інформаційні ресурси;
- підтримка розвитку перспективних для регіону видів туризму, зокрема фестивального або подієвого об’єднання зусиль органів влади, місцевого самоврядування, представників бізнесу та громадських організацій щодо вирішення проблемних питань туристичної сфери.

 - Ми повинні чітко розуміти, що від того, як буде розвиватись сфера туризму, значною мірою залежить економічний стан  як окремих територій області, так і держави в цілому. На даному етапі в області є умови, щоб зосередитись на залученні внутрішнього туриста, створюючи конкурентний цікавий турпродукт, з покращеною туристичною інфраструктурою та залученням інвестицій, – підсумувала Анна Коваленко.
 
Питання реставрації НІКЗ «Качанівка» розглянули на нараді з розвитку туристичної інфраструктури в Чернігівській області, що проходила під головуванням голови Чернігівської облдержадміністрації Анни Коваленко.

«Качанівка» – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. У головному палаці, побудованому у стилі неокласицизму, залишився автентичний інтер'єр. Подивитися на цю перлину архітектури  щороку приїжджає  понад 30 тисяч туристів як з різних регіонів України, так і з зарубіжжя. Це унікальний об'єкт із 17 пам'ятками національного значення, який визначений одним із туристичних магнітів нашої області.

На доручення Президента у 2020 році заповідник включено до переліку об'єктів, які будуть відреставровані в рамках Національної програми «Велике будівництво».

У ході наради Володимир Буренко, генеральний директор НІКЗ “Качанівка”, поінформував про аварійний стан палацу. Лише на розробку проєктно-кошторисної документації на його ремонт потрібно майже 5,6 млн грн. Потребує негайних протиаварійних робіт і альтанка Глінки.  Три роки тому розробили  кошторис  на їх проведення і тоді  вартість проєкту становила 4,5 млн. Але через інфляцію ця цифра зараз потребує коригування.

Очільниця області також  закцентувала увагу на  необхідності надання додаткових послуг:

- Треба, щоб у туристів була можливість випити десь кави, поїсти, купити сувеніри. До березня повинні бути встановлені платіжні термінали і надана можливість безкоштовного доступу до Wi-Fi покриття. Стан одного із найвидатніших об'єктів області має викликати не сором, а гордість.

Голова Чернігівської ОДА дала доручення відповідним структурним підрозділам опрацювати питання фінансування виготовлення необхідної документації на реставрацію об’єктів та благоустрою території. Найближчим часом буде розроблено графік проведення реставраційних робіт, включено до плану на 2021 рік  проведення ремонту дороги на під’їзді до Качанівки. До березня розроблять карти-схеми та макети дороговказів, що будуть встановлені на туристичному об'єкті.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини