Поетичний бібліопростір "А+": тема зустрічі – "Поезія лютневої заметілі"
У великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка вперше після довгої перерви у зв'язку з карантином зібралися учасники поетичного бібліопростору "А+".

А коли точніше – учасниці, бо на захід цього разу завітали тільки чарівні пані. Проте – ні. Один чоловік таки був. Людмила Ковальчук прийшла на зустріч із маленьким синочком Дмитриком, який додав усім гарного настрою і навіть прочитав чудового вірша про маму. А завершив свій виступ побажанням-засівалкою.
Ведуча Наталія Утиро привітала всіх з поверненням до творчого поетичного спілкування. Поетки щиро усміхалися, а їхні очі сяяли радістю! Бо одна справа – бачитися в Інтернеті, й зовсім інша – отак от, віч-на-віч.
Тема зустрічі – "Поезія лютневої заметілі". За вікном – мороз і сніг, а в залі – тепло й затишно… На екрані – чудові зимові пейзажі, звучить притишена ніжна музика.
Ведуча почала зустріч з інтерв'ювання "Ваші думки", під час якого поставила аудиторії такі запитання: "Яка вона – поезія лютневої заметілі?"; "Які таємниці може розкрити заметіль?"; "Чи може заздрість спонукати до написання талановитої поезії?"; "Які емоції найбільше впливають на творчість?"; "Кохання без взаємності – це мука?"; "Як на вашу думку, що це … – "кохання без ризику та труднощів"?; "Що б ви запитали у Конфуція?". Відповіді були, як зазвичай, цікавими та неординарними.
Інтерактивна гра "Три цитати" завжди пробуджує різні думки. Ведуча озвучує цитату не повністю, а відтак наші поети міркують, як можна продовжити цю фразу. Цього разу учасниці мудрували над такими цитатами з того ж таки Конфуція:
* "Нестриманість у дрібницях … (погубить велику справу)".
* "Прийшло нещастя – людина породила його, прийшло щастя – … (людина його виростила).
* "Якщо ти ненавидиш – значить … (тебе перемогли).
"Музика розповідає"… Під час цієї творчої вправи ведуча запропонувала учасницям заходу прослухати композицію Ігоря Крутого та проілюструвала її відео, на якому були літо, море й сонце. Все це надихнуло поеток на позитив, а декого – на читання віршів, які асоціювалися з побаченим та почутим.
До речі, про вірші. Поезія лютневої заметілі була справді багатогранною: звучали вірші патріотичного спрямування (присвячені подіям на Майдані, Небесній сотні), про кохання, замальовки про зимову природу, веселі гуморні пародії.
У поетичному бібліопросторі брали участь Лариса Дущак, Ірина Кулаковська, Анжела Чехова, Марія Шевченко, Валентина Григоренко, Людмила Ковальчук, Ганна Демиденко, Лана Світко, Наталія Коса, Наталія Мелуа та Світлана Яснева. Протягом заходу учасниці створили в залі творчу поетичну атмосферу. Тепла зустріч серед холодної зими подарувала всім гарний настрій.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.