Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 00:02:31

"Майська ніч" знову на чернігівській сцені

26.09.2020   13:56Агенцiя

Для Чернігівського театру здавна стало доброю традицією у кожному театральному сезоні представляти глядачеві нову виставу за творами класиків вітчизняної драматургії.

Прем’єра музичної комедії «Майська ніч» Михайла Старицького за однойменною повістю класика української літератури Миколи Гоголя у постановці режисера нашого театру, заслуженого діяча мистецтв України Віри Тимченко відбулася 29 червня 2016 року.

За цей час відбулися певні зміни в театральній трупі, у зв’язку з чим вистава тривалий час не з’являлася на афішах театру. Але цьогоріч режисер-постановник отримала можливість повернутися до роботи над поновленням сценічної версії безсмертного гоголівського твору.

Отже 24 вересня відбувся прем’єрний показ поновленої вистави «Майська ніч» для справжніх шанувальників класичної вітчизняної драматургії.

Неповторна магія української ночі, створена на сцені завдяки її високохудожньому оформленню, майстерному світловому і звуковому супроводу, заполонила глядачів, налаштовуючи їх на сприйняття гоголівського бачення українського сільського побуту, народних звичаїв та переказів, дивовижного поєднання містичного і реального. На сцені буяло розмаїття «Майської ночі» – розливчасті солов’їні трелі перепліталися з мелодійними українськими піснями та сольним співом артистів Лариси Кравчук (Галя) і Владислава Лещенка (Левко), Ольги Коновал (Панночка), Валентина Коріня (Голова), Альберта Лукашова (Писар). Веселе пожвавлення та сплески сміху в залі викликали кумедні сценки за участю добряче захмелілого дядька Каленика (засл. арт. України Олександр Куковєров), спритної вдовиці Горпини (арт. Наталія Гнатенко), діловитого винокура Явтуха (арт. Микола Лемешко), запопадливо-боязких соцьких (арт. Дмитро Літашов і Микола Мироненко).

На окрему увагу заслуговує музичний супровід вистави, дбайливо підібраний режисером-постановником (тут і класичні твори Миколи Лисенка та Миколи Римського-Корсакова, і барвиста палітра українських народних пісень) та майстерно виконаний оркестром театру під орудою диригента, заслуженого артиста України Олексія Рощака. Різноманітні, талановито поставлені балетмейстером Ольгою Шпаковською хореографічні композиції, починаючи з прологу і закінчуючи фінальною сценою, гармонійно наповнюють сюжетну лінію пластичною виразністю.

Всесильна магія чарівливої української ночі завдяки емоційній грі акторів заполонила глядацьку залу (на жаль, заповнену тільки наполовину через карантинні обмеження), викликала бурхливі овації глядачів, вдячних за подарований чудовий мистецький вечір.

Вітаючи творчий склад з успішним поверненням на чернігівську сцену цього яскравого спектаклю, побажаємо музичній комедії «Майська ніч тривалого сценічного життя, а шанувальникам Чернігівського театру – нових цікавих зустрічей у 95-му театральному сезоні.

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини