Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:41:49

Туризм це постійний бізнес-процес та перспективна галузь економіки

30.07.2020   12:13Агенцiя

Про це говорили 28 липня, на експертній зустрічі у пресцентрі "Чернігівський вибір». В обговоренні взяли участь представники влади, експерти в сфері індустрії гостинності й туризму.

- На сьогодні туризм може стати одним з пріоритетних напрямків розвитку області. Адже Чернігівщина має великий історичний потенціал та багату культурну спадщину. Це можна з користю використати, коли в умовах поширення пандемії коронавірусу, багато українців обирають саме внутрішній туризм, - зазначив Юрій Паперний, модератор обговорення.

Учасники обговорення дійшли висновку, що туризм — це галузь, яка при раціональному вкладанні коштів приносить прибуток. Але, для того, щоб ця сфера стала драйвером для економічного розвитку крім культурних, заповідних чи релігійних об'єктів, важливо враховувати транспортну розв'язки, наявність готельно-ресторанних послуг та зручний сервіс.

- Чернігівська облдержадміністрація активно сприяє організації та розвитку туристичної сфери, популяризує область серед українських туристів та іноземців. Працює оновлений туристичний портал Чернігівщини https://chernihivregion.travel/pro-oblast, де зібрана інформація про цікаві місця області. У рамках державної програми «туристичні магніти» відзнято 5 відеопрезентацій про найбільші туристичні об’єкти. На наше запрошення іноземні блогери створили відео, у якому розповідають про Чернігівщину своїм підписникам, - розповів Павло Веселов, в.о. директора Департаменту культури і туризму Чернігівської ОДА.

За його словами, департамент розробив контент-план та працює з пошуковими системами. Інформацію про туристичні об’єкти Чернігівщини розмістили на порталі Zruchno.travel, який є популярним серед шукачів мандрів.  А хештеги #мандруйУкраїною, #мандруйЧернігівщиною стають все більш популярними серед користувачів соціальних мереж.

Але історико-культурні пам’ятки Чернігівщини, як і більшість в Україні, вимагають значних грошей. Саме тому На рівні області затверджено Програму реставрації пам’яток архітектури національного значення на 2020-2022 роки. Вона включає відновлення пам’яток архітектури національного значення.
Зокрема, до переліку об’єктів увійшли: тріумфальна арка у Новгород-Сіверському, Георгіївська церква у Седневі, Іванівська церква в Ніжині, Палац з двома флігелями у селищі Качанівка, головний будинок, кам’яниця та флігель у садибі «Покорщина» у Козельці.

– Практично всі історичні пам’ятки потребують великих фінансових вкладень, – повідомив Павло Веселов.

Потребує поліпшення транспортне сполучення між Чернігівською областю та іншими регіонами. В області працюють над відновленням доріг, в тому числі і місцевих, в рамках програми «Велике будівництво», оновлюють туристичні знаки на автошляхах державного значення.

Анна Романова, виконавча директорка Асоціації гостинності України, підкреслила, що цього року держава як ніколи сприяє розвитку туризму в Україні. Про це свідчить програма «туристичні магніти», яку у червні  цього року анонсував Президент України Володимир Зеленський.

 – Звичайно, туризм – це не тільки об’єкти або історично-культурні пам’ятки, це завжди комплекс заходів. Також важливою складовою є інформаційна та промо- компанія, – прокоментувала Анна Романова. І додала, що збільшенню потоку туристів сприятиме нещодавно підписаний Президентом безвіз із Китаєм.

Ще одним, на її думку, перспективним туристичним напрямком для регіону може стати медичний туризм: вже третій рік поспіль Чернігівський онкоцентр входить до Міжнародної асоціації медичного туризму.

На думку Юрія Ткача, директора Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана, одним із напрямків розвитку музеїв є конференц-туризм. Тому зараз у очолюваному ним закладі ремонтують залу на 100 місць та оформлюють її в історичному стилі. Також декілька меншого розміру оформлюють у сучасному стилі.

Усі присутні погодились з думкою, що необхідно проводити статистичний збір інформації про туристів, таким чином визначати ефективність програми розвитку туризму регіону. Для прикладу, у Львові  запроваджено Туристичний барометр.

Отже, Чернігівська область може бути цікавою для туристів, як місцевих так і гостей нашої країни. Для розвитку туристичної галузі та індустрії гостинності важливою стає співпраця влади, бізнесу та громади. Адже, туристичні послуги – це можливість для створення нових  робочих місць, запуску нових проектів та розвиток гастро-культурно-мистецьких ініціатив.

Пресцентр "Чернігівський вибір"

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини