Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:02:01

Проєкт "Код нації в НКС. Обласний перелік елементів" "Весільний обряд – на калачі". Бахмач

25.06.2020   10:48Агенцiя

Здавна традиції весільного дійства передавали в родині від старших молодшим. Це збереження національного вбрання на весіллі, дотримання всіх елементів підготовки до нього. Багато молоді зараз прагне провести весілля за народною традицією і давніми звичаями, та на жаль, не знає, як це зробити.

Важливу роль у передачі знань про елемент та його популяризацію відіграють і аматорські гуртки відповідного напрямку в клубних закладах, на яких вчать передавати колорит пісень та елементи обрядових дійств, проведення ярмарків, на яких можна залучити до участі в обрядах глядачів.

Передача елементів весільного обряду, записаного в с. Бахмачі, проводиться шляхом організації виїзних концертів, на базі народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» під керівництвом Антоніни Цибань створено підготовчу групу колективу, це 12 дітей, яким на заняттях передаються елементи вивчення обрядових дійств, розучуються народні пісні, придбані сценічні костюми.

Дитячий колектив бере участь у концертних виступах разом учасниками фольклорного ансамблю та автентичної групи.
Сучасний варіант вільця і шишок у с. Бахмачі, був започаткований на весіллі дітей учасника народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» Олександра Лукового в 2017 р.

На фото зображене дерево, на якому розміщують шишки, а потім дружки запрошують гостей до цього дерева, вони вітають молодих, беруть шишку з дерева та дарують подарунки.

Щороку у с.Піски Бахмацького району проводиться Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності й культури», на якому місцевий народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Берегиня» представляє фрагмент весільного обрядового дійства, що відбувається в різний період його підготовки.

Так в 2018 р. це були обряди «Віддавала мати дочку» та «Перезва» (другий день весільного дійства в села.)
Традиція весільних обрядів збережена і на території сусідніх сіл району: Піски, Курінь, Стрільники, Обмачево, м. Батурині.

Подібні елементи є також у Борзнянському, Коропському, Ніжинському, Талалаївському районах Чернігівської області, що межують з Бахмацьким.

Елемент «Весільний обряд – на калачі»в 2019 р. увійшов до Обласного переліку.
 
Обласний центр народної творчості

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.