Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:30:58

Хор "Десна" вийде на сцену в оновленому образі

01.11.2019   08:34Агенцiя

Чернігівський заслужений аматорський хор «Десна» славиться своїм вельми розлогим репертуаром, багатоголоссям, неймовірною фізичною витривалістю. Бо на просте питання – а скільки годин ви співаєте – керівник хору Микола Олексієнко хитро мружить очі, всміхається і говорить: «Скільки треба – стільки й будемо!».

Незабаром у хору буде подія – концерт, який відбудеться 20 листопада о 18:00 у Міському палаці культури.

Що саме чекає на глядачів і чому варто відвідати цей захід – ми розпитали у керівника хору Миколи Олексієнка.

Починає він розмову з того, що цитує слова почесного громадянина міста – маестро Любомира Боднарука «Десна» ніколи не співала погано». Це не є компліментом для колективу, якому вже майже 70 років. Швидше, як дороговказ: роби те, що робиш і роби це добре.

— Коли професійний хормейстер оцінює роботу аматорського колективу і на такому рівні, то це говорить багато про що. Тож нам не можна опускатися хоча б на йоту, бо ми маємо звання заслуженого народного. Таких колективів залишилося по Україні десь 2-3, — розповідає митець.

Хор «Десна» відомий не лише автентичним репертуаром. Руку до його створення та становлення також доклав знаменитий Григорій Верьовка (до речі, він також родом з Чернігівщини), чиє ім’я носить столичний Національний хор. Чому доклав? Бо найперший керівник хору «Десна» був його учнем, а сам Григорій Гурійович навіть допомагав із матеріалом.

Де деснянці беруть матеріал? Тим більше, що у репертуарі – понад півсотні пісень! Микола Васильович говорить: по-різному. Подекуди вирушають в етнографічну мандрівку Чернігівщиною – у пошуках свіжого матеріалу, подекуди беруть і переробляють під себе вже готові пісні.

— Не боїмося, наприклад, брати репертуар у Волинського хору, Черкаського хору, якщо почуємо щось вартісне. Потім це все перевіряється на концерті. Якщо публіка сприймає – значить, все на своєму місці.

Існує своєрідний тест в самому хорі, аби визначити – «піде» пісня в народ, чи ні. Микола Олексієнко його називає «три хлопка». Умовно кажучи, якщо глядач не зреагує на композицію і пролунають тільки скупі аплодисменти, швидше за все, наступний концерт без обійдеться без цієї пісні.

Є й улюблені мелодії , які завжди звучать на прохання глядачів, це композиції авторства Анатолія Пашкевича «Степом», «Мамина вишня», «Батькове серце».

— У нього є досить цікаві обробки народних пісень, які звучать веселенько, оригінально. І найголовніше – це професійна обробка пісень, яка, я вважаю, підходить до будь-якого аматорського колективу, такі пісні легко поставити і показати на сцені. Чому так? Бо це писав професійний хормейстер!

Також в репертуарі є пісні відомих композиторів Олександра Стадника, Євгена Кухарця, Анатолія Авдієвського й багатьох інших. Все це дозволяє хору «Десна» бути самостійними артистами, повноцінно відпрацювати будь-який по тривалості концерт.

— На будь-яку тематику, будь-якого рівня. Хоч дві години, хоч 5, — посміхається пан Микола.

Також виступи хору завжди супроводжує танцювальний колектив «Дружба». Бо ж з «Десною» вони дійсно дружать.

— Ми так один одного багато років виручаємо. Бо коли є не лише одні пісні, а й танці, то воно все цікавіше виглядає і легко сприймається. У «Дружби» концерт – ми теж свої вставки робимо. Такий у нас склався творчий тандем.

А ще у хорі «Десна» підкреслюють: їхня головна мета – дарувати людям позитивний настрій, тамувати горе і біди, а не сприяти поширенню негативних емоцій, як один відомий столичний колектив, що заспівав пісню для телепроекту та опинився у епіцентрі політичного скандалу. Такого бути не повинно, вважають чернігівці.

Микола Олексієнко:
— Моя сусідка якось каже, що її запросили на наш концерт. Такий був настрій поганий, стан – взагалі не до концертів. Але все-таки пішла. Вийшла – наче як рукою все познімало. Мене питає: чому так? А я кажу: все просто, тому що зі сцени іде позитивна інформація, позитивна енергетика. Немає фальші ніякої. Це все іде від душі!

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.