Комісія з питань підтримки місцевого книговидання визначила, які книги друкувати бюджетним коштом
Учасники комісії з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при облдержадміністрації, зібралися, щоб підбити підсумки обласного конкурсу рукописів місцевих авторів та сформувати видавничий план на 2019 рік.

Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком за кошти обласного бюджету у рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області на 2016–2019 роки.
Таким чином забезпечується популяризація кращих зразків творчості авторів Чернігівщини, які не мають перспективи випуску у комерційних видавництвах, але водночас залишаються суспільно важливими та потенційно запитуваними читачами. Видані книги безкоштовно розповсюджується серед бібліотек, інших закладів освіти і культури Чернігівщини.
Голова комісії — директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Слезко — зазначив, що цьогоріч на випуск книг місцевих авторів передбачено 198 тисяч гривень. Разом з тим, майже 90 тисяч вже було використано на публікацію позаконкурсного видання: І тому Книги пам’яті Чернігівської області «Герої Сіверського краю».
Читайте також: Ця книга зберігає пам’ять про тих, хто загинув, аби зберегти життя
На конкурс цього року надійшло 29 рукописів. З-поміж них учасники комісії з питань підтримки місцевого книговидання обрали 9 для включення у видавничий план. Саме ці книги підлягатимуть друку за обласні кошти. Черговість їхнього випуску комісія визначила окремим рейтинговим голосуванням:
«За годину до раю», авторка — Лілія Черненко; літературно-художнє видання (повість).
«Кришталевий птах», авторка — Тетяна Винник; літературно-художнє видання (повістина для дітей).
«Народна культура Чернігівського району (традиція та сучасний стан побутування)», колектив авторів; редакційна колегія — Олександра Бріцина, Олександр Васянович, Катерина Литвин, Аліна Ярова; науково-популярне видання (збірка статей з етнології, фольклористики та мистецтвознавства).
«І лелека не звиє гніздо…», авторка — Валентина Барабанова; громадсько-політичне видання (збірка публіцистичних творів).
«Селекція літер», автор — Іван Баран; літературно-художнє видання (збірка віршів).
«Право на щастя, або Роздуми сучасної жінки», авторка — Наталія Коса; літературно-художнє видання (збірка поетичних та прозових творів).
«Про те, як надворі дощ моросить», автор — Володимир Кравченко; літературно-художнє видання (збірка віршів).
«Хроніки втраченого шансу: Шлях суверенної демократії», автор — Сєргєй Карась; літературно-художнє видання.
«На інтимнім фронті тиші не буває», автор — Василь Щербонос; літературно-художнє видання (збірка поетичних творів).
Обласний конкурс рукописів місцевих авторів 2019 року було оголошено 27 березня поточного року. Прийом матеріалів тривав з 1 квітня до 8 травня.
Рукописи, що увійшли до видавничого плану, виходитимуть друком до кінця року відповідно до визначеної черговості та в межах наявних фінансових ресурсів.
Електронні копії виданих книг також будуть розміщені в окремому розділі вебсайту облдержадміністрації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.