Відбулися Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України
В Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулися Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України.

Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України
Цього разу гостями стали чернігівці лауреати державних премій. Вибір тематики невипадковий, адже науковцями музею був підготовлений та виданий довідник "Чернігівці - лауреати державних премій", який був презентований під час зустрічі. Видання здійснене до 210-річниці утворення Чернігівської губернії та 80-річчя Чернігівської області за обласною програмою книговидання.
Звання лауреата державної премії (Національної імені Тарса Шевченка, Ленінської, СРСР, УРСР, інших республік колишнього СРСР та незалежних держав) посідає чильне місце у системі нагород. Довідник містить нариси про 219 наших земляків, які за свою працю були удостоєні цього звання. Серед них п'ять разів нагороджувався театральний художник Ф. Федоровський.
Авторський колектив у складі Тетяни Журавльової, Любові Ларіонової та Сваітлани Сергєєвої включили до довідника не тільки нариси про "корінних" чернігівців, а й про тих, хто народився на території колишньої Чернігівської губернії, жив, працював, помер і похований на Чернігівщині, отримав звання за роботу у складі чернігівських підприємств та установ.
Багата славними іменами земля Чернігівська. Серед лауреатів піонери цілих галузей господарства та напрямків у науці: кібернетики (М. Шура-Бура), електроніки (О. Чернишов), реаніматології (В. Неговський), суднобудівництва (Р. Алексєєв), ракетобудівництва (В. Будник) тощо. Довідник містить вступну статтю, нариси, іменний та географічний покажчики, покажчик премій і лауреатів. Незабаром книга надійде у музеї та бібліотеки області.
Під час презентації відбулися зустрічі з героями книги. Про будівництво Чернігівської міської лікарні № 2 розповів її головний лікар, лауреат Державної премії України 1999 року В. Фаль. Життєвий та трудовий шлях працівника нафтовидобувної промисловості О. Волошина, лауреата Державної премії УРСР 1977 року став темою розповоді його колеги Ю. Курилка. Чернігівці багато в чому завдячують колишньому директору об'єднання Хімволокно, лауреату Державної премії СРСР 1950 року В. Радченку. Це десятки житлових будинків і дитячих садків, міський палац культури і стадіон, чернігівський тролейбус. Про цю видатну людину розповів Ю. Макей.
Як і завжди, цікавим був виступ лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2010 року, гловного редактора обласної газети "Гарт", голови Чернігівського осередку Національної спілки письменників України Д. Іванова. Багато добрих слів на адресу Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського почули присутні від нього. Не тільки розповів про свою творчість, але й виступив з невеликим концертом народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року В. Нечепа.
Під час Музейних зустрічей колектив історичного музею імені Василя Тарновського привітав лауреата Державної премії УРСР 1979 року, Героя Соціалістичної Праці К. Томилко з ювілеєм, який вона нещодавно відсвяткувала. А всі лауреати отримали примірник видання.
Музейні зустрічі, як у родинному колі пройшли тепло і цікаво.
Сергій Лаєвський
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.