Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 19:15:06

Відбулися Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України

22.08.2012   09:23Агенцiя

В Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відбулися Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України.

Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України

Музейні зустрічі з нагоди Дня незалежності України

Цього разу гостями стали чернігівці лауреати державних премій. Вибір тематики невипадковий, адже науковцями музею був підготовлений та виданий довідник "Чернігівці - лауреати державних премій", який був презентований під час зустрічі. Видання здійснене до 210-річниці утворення Чернігівської губернії та 80-річчя Чернігівської області за обласною програмою книговидання.

Звання лауреата державної премії (Національної імені Тарса Шевченка, Ленінської, СРСР, УРСР, інших республік колишнього СРСР та незалежних держав) посідає чильне місце у системі нагород. Довідник містить нариси про 219 наших земляків, які за свою працю були удостоєні цього звання. Серед них п'ять разів нагороджувався театральний художник Ф. Федоровський.

Авторський колектив у складі Тетяни Журавльової, Любові Ларіонової та Сваітлани Сергєєвої включили до довідника не тільки нариси про "корінних" чернігівців, а й про тих, хто народився на території колишньої Чернігівської губернії, жив, працював, помер і похований на Чернігівщині, отримав звання за роботу у складі чернігівських підприємств та установ.

Багата славними іменами земля Чернігівська. Серед лауреатів піонери цілих галузей господарства та напрямків у науці: кібернетики (М. Шура-Бура), електроніки (О. Чернишов), реаніматології (В. Неговський), суднобудівництва (Р. Алексєєв), ракетобудівництва (В. Будник) тощо. Довідник містить вступну статтю, нариси, іменний та географічний покажчики, покажчик премій і лауреатів. Незабаром книга надійде у музеї та бібліотеки області.

Під час презентації відбулися зустрічі з героями книги. Про будівництво Чернігівської міської лікарні № 2 розповів її головний лікар, лауреат Державної премії України 1999 року В. Фаль. Життєвий та трудовий шлях працівника нафтовидобувної промисловості О. Волошина, лауреата Державної премії УРСР 1977 року став темою розповоді його колеги Ю. Курилка. Чернігівці багато в чому завдячують колишньому директору об'єднання Хімволокно, лауреату Державної премії СРСР 1950 року В. Радченку. Це десятки житлових будинків і дитячих садків, міський палац культури і стадіон, чернігівський тролейбус. Про цю видатну людину розповів Ю. Макей.

Як і завжди, цікавим був виступ лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка 2010 року, гловного редактора обласної газети "Гарт", голови Чернігівського осередку Національної спілки письменників України Д. Іванова. Багато добрих слів на адресу Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського почули присутні від нього. Не тільки розповів про свою творчість, але й виступив з невеликим концертом народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року В. Нечепа.

Під час Музейних зустрічей колектив історичного музею імені Василя Тарновського привітав лауреата Державної премії УРСР 1979 року, Героя Соціалістичної Праці К. Томилко з ювілеєм, який вона нещодавно відсвяткувала. А всі лауреати отримали примірник видання.
Музейні зустрічі, як у родинному колі пройшли тепло і цікаво.

Сергій Лаєвський

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини