"Жіноче щастя - жити тут і зараз", - грецька письменниця КакіяКсиді
Чернігівці одними з перших в Україні отримали змогу познайомитися з сучасною грецькою літературою. У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулася презентація роману грецької письменниці КакіїКсиді «Подорож у тумані» у перекладі Оксани Терещенко.

«Так сталося, що українці добре знайомі із сучасною польською літературою, французькою, американською, а з грецькою – ні, – розповідає письменник і видавець Володимир Даниленко. – Ця книга, яку ми видали – це перший роман сучасної грецької письменниці, який виходить в українському перекладі».
Сучасна грецька література у XX столітті зазнала репресій, адже у 1967 – 1974 році в країні панувала військова диктатура «чорних полковників». «Особливо активний розвиток розпочався в 90-ті роки, – розповідає перекладач Оксана Терещенко. – Що ж стосується жіночої літератури, то це взагалі 2008 – 2010 роки. Адже до цього жінки не брали активної участі в суспільному та культурному житті, присвячуючи себе чоловіку та домашньому господарству. Дуже часто вони навіть не отримували вищої освіти». Але з початку 2000-х усе змінилося й зараз у Греції жінки активно відвідують письменницькі курси й творять жіночу літературу, яка має великий комерційний успіх.
Книга КакіїКсиді «Подорож у тумані» – саме про бунт жінки проти суспільства за право бути самодостатньою особистістю, а не лише хранителькою домашнього вогнища. Досягши сорокарічного віку, героїня розуміє, що життя проходить, а вона жила лише інтересами чоловіка, дітей та домашнім господарством. Жила в клітці, в яку сама ж себе й посадила. В основі книги – правдиві життєві історії самої авторки та її знайомих жінок. «Довгий час я спостерігала за становищем жінки в суспільстві, бачила долі різних жінок. Усе це накопичилося й стався своєрідний вибух – ця книга», – розповідає КакіяКсиді. До речі «Подорож у тумані» – перший роман авторки.
У сучасній Греції, як і в Україні, жінка зараз може сама вибирати свій шлях: вчитися чи виходити заміж, народжувати дітей чи будувати кар’єру. Свою клітку ми творимо для себе самі. «Але який би вибір не зробила жінка, найголовніше для неї бути щасливою, зустріти саме свою половинку», – вважає українська письменниця Марина Варич, яка теж піднімає в своїй творчості «жіночу» тему.
КакіяКсиді приїхала в Україну зі своїм чоловіком. «Його підтримка має для мене величезне значення, – говорить письменниця. – Якщо родина не підтримує тебе, то немає сенсу щось робити». КакіяКсиді згадує, що на письменницьких курсах, де вона навчалася, була жінка, яка писала краще за неї. Але вона не стала письменницею, бо не мала такої підтримки чоловіка.
На батьківщині славу письменниці принесли також жіночі романи «У вільному польоті», «Вітряно», вона є авторкою поезій та творів для дітей.
А з романом «Подорож у тумані» вже можуть ознайомитися всі читачі бібліотеки ім. М. Коцюбинського.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).