Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:16:00

Чернігів дбатиме про пам’ятки культурної спадщини

29.11.2018   11:19Агенцiя

Наступного року у Чернігові планується встановлення системи відеоспостереження у місцях знаходження пам’яток культурної спадщини, ремонт і відновлення пам’яток, а також виготовлення охоронних дошок, що встановлюватимуться на пам’ятки культурної спадщини.

Про це йдеться в Міській цільовій програмі з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2019-2021 роки, яку затвердили сьогодні, 29 листопада, на засіданні 36-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання.

Орієнтовний обсяг фінансування цієї Програми на три роки складає 1,427 млн грн.

На виконання Програми вже у 2019 році планують встановити дві камери на Болдиній горі та п’ять - на бульварі по проспекту Миру біля Катерининської церкви. У 2020 році 2 камери встановлюватимуться на Валу.

Загалом до переліку занесені 445 пам’яток культурної спадщини Чернігова, з них більшість - національного значення. Окрім того, на обліку знаходиться 32 щойно виявлені пам’ятки археології, 73 щойно виявлені пам’ятки історії і 3 щойно виявлені пам’ятки монументального мистецтва. На балансі Управління культури та туризму міської ради перебуває 20 пам’яток культурної спадщини.

Цього місяця фахівці Управління та комунальних підприємств міськради оглянули усі пам’ятки культурної спадщини разом із тими, що знаходяться у межах міста та балансово незакріплені за установами та організаціями. У висновку: усі обстежені пам’ятки потребують проведення поточних ремонтних робіт або реконструкції.

Так, тільки за останній рік стосовно пам’яток культурної спадщини здійснено більше п’яти пошкоджень окремих об’єктів. А один пам’ятник взагалі зруйнований вандалами. Крім того, майже вся науково-облікова документація на пам’ятки не відповідає сучасним зразкам і містить інформацію, яка роками не оновлювалась і потребує уточнення.

Тож проблема збереження пам’яток культурної спадщини та попередження відносно їх актів вандалізму залишається актуальною.

Відповідно до прийнятої Програми задля належного утримання, розвитку і збереження історико-культурного середовища міста виконуватимуться такі завдання:
    організація робіт з благоустрою та ремонту пам’яток, об’єктів культурної спадщини;
    створення умов для поліпшення туристичної привабливості міста;
    укладання охоронних договорів на пам’ятки та об’єкти культурної спадщини міста з користувачами (власниками) і балансоутримувачами;
    сприяння залученню інвестицій у діяльність щодо збереження, реставрації та використання пам’яток та об’єктів культурної спадщини;
    забезпечення повноти й доступності інформації про пам’ятки та об’єкти культурної спадщини міста;
    залучення громадськості до процесів управління й контролю в галузі охорони культурної спадщини;
    забезпечення безперервного моніторингу стану збереження пам’яток та об’єктів культурної спадщини;
    розробка системи заходів з інформування населення щодо важливості збереження об’єктів культурної спадщини в цілому, і донесення конкретної інформації до користувачів (власників) і балансоутримувачів пам’яток та об’єктів культурної спадщини.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.