Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:17:07

Хор “Світич” дзвінкоголосо відсвяткував 25-річний ювілей

25.06.2018   11:06Агенцiя

Талант, експресія, шалені емоції та нестримний творчий порив – це та атмосфера, яка панувала на ювілейному концерті Молодіжного хору «Світич», який вже 25 років «запалює серця» не лише ніжинців, а є знаним та бажаним далеко за межами нашої держави.

Години разом з талановитими людьми пролітають наче секунди, і це вкотре довів цей талановитий колектив. Під професійним керівництвом двох незрівнянних метрів хорового мистецтва професорів Людмили Костенко та Людмили Шумської перед нами розцвіли незвичайні квіти хорового мистецтва.

21 червня, напередодні Дня молоді, в актовому залі нового корпусу НДУ імені Миколи Гоголя відбувся концерт Молодіжного хору «Світич» присвячений 25-річчю заснування колективу.

Вже давно візитною карткою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя називають самобутній творчий колектив - “Молодіжний хор «Світич».

Створений він у 1993 році як аматорський осередок. Хор стрімко влився в музичне буття Ніжина, наполегливо опановуючи мистецьке середовище Чернігівщини, України а згодом і Західної Європи. У різні часи до складу співаків хору приєднувалися студенти багатьох факультетів: культури і мистецтв, філологічного, фізико-математичного, іноземних мов, психології та соціальної роботи, а також молоді вчителі міста Ніжина.

Привітати колектив зі знаменною датою завітало багато поважних гостей, серед яких не лише керівництво міста та району, педагогічний колектив університету, а також прибули гості зі столиці та дружньої країни Польші. Серед присутніх були: ректор НДУ ім. М. Гоголя доцент Олександр Самойленко, в.о. ректора Національної музичної академії України ім. П. І Чайковського, Президент Міжнародного благодійного фонду “Green Cross Ukraine”, доктор філософії, професор Максим Тимошенко, помічник народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, секретар міської ради Валерій Салогуб за дорученням керівництва Чернігівської обласної ради,  голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, радник посла Республіки Польщі в Україні Емілія Ясюк, голова МСППУ Петро Чарковский, від Національної Всеукраїнської музичної спілки - заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський та заслужений працівник культури Сергій Голуб, делегація факультету культури і мистецтв на чолі з деканом - доцентом Ларисою Гусейновою та інші поважні гості.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день колектив є лауреатом майже 50 всеукраїнських та міжнародних хорових конкурсів та фестивалів в Австрії, Італії, Греції, Німеччині, Польщі,  Франції та інших країнах. Понад 80 творів у виконанні «Світича» поповнили фонд українського радіо, випущені ліцензійні компакт-диски. Колектив є багаторазовим учасником міжнародних науково-практичних конференцій, регіональних мистецьких проектів. Очолюють молодіжний хор «Світич» художні керівники: диригенти хору – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко, хормейстери – Тетяна Раструба і Лілія Мироненко, партія фортепіано – провідний концертмейстер Галина Брюзгіна.

Слово «Світич» трактується як велика свічка, смолоскип, свічник, світило, а також у переносному значенні як джерело істини, правди, волі, освіти, тощо. Тому хор Ніжинського університету і має символічну назву — «Світич», у якій закладена творча програма колективу — носія ідеї національного мистецького просвітництва. З перших днів існування діяльність хору спрямована на втілення благородної мети — формування духовності та національної самосвідомості молоді в незалежній Українській державі.

Стабільна кропітка праця, систематична концертна практика, пошук нових вокально-сценічних технологій, широка репертуарна палітра надали можливості за невеликий проміжок часу вивести новостворений колектив на професійний рівень.

«Запалити серця», передати неймовірну енергетику будь-якої композиції можливо лише при власному нестримному горінні, що показали всім присутнім два художні керівники та диригенти - заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко разом зі своїм колективом.


Лілія Журко

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини