Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 17:07:39

Презентація книги "Ольга, дружина Пікассо"

19.06.2018   11:28

У Ніжинській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч, присвячена визначній події в літературному житті Ніжина - презентація книги Тетяни Олексіївни Сидоренко «Ольга, дружина Пікассо», яка надрукована у видавництві Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Нещодавно у столиці відбувся VIII  Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що об’єднує літературу та мистецтво і є щорічним проектом Мистецького арсеналу. 

Тетяна Олексіївна також була на книжковому ярмарку. Ось як вона писала у Фейсбуці: «Це щось грандіозне й глибоко змістовне. Це свято інтелекту, продуктивна енергетика Слова, Думки й Книги. Книг тут - мільйони! Бо все-таки ми, незважаючи ні на що, - читаюча нація. Бо так і повинно бути». Книга серед новинок Мистецького арсеналу ввійшла у сімку найкращих книг.

Повість «Ольга, дружина Пікассо» - перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дягілєва «Російський театр», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років.

У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина Ольги Хохлової.
Окрім головних персонажів, у канву повісті вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги – непересічних особистостей в історії світової культури XX століття – Сергія Дягілєва, Ігоря Стравінського,  Гійома Апполінера, Луї Арагона, Жана Кокто, Анрі Матісса, Гертруди Стайн та інших. А вдало винайдена форма «есхатологічного інтерв’ю»  надає повісті відчуття безпосереднього спілкування з головними персонажами твору.

Книга написана легко і щиро, відтак з кожної сторінки  хочеться по-новому поглянути на життя у Ніжині у той час. Мова твору оригінальна, незвичайна, цікава образна, яка приваблює, зацікавлює, примушуває думати, вчитуватися.

Музичний супровід презентації здійснила Ольга Григорівна Гроздовська, викладач Ніжинської хореографічної школи, яка надала святкової атмосфери дійству. Цікаву фото - виставку про  ніжинку Ольгу Хохлову представила Лілія Руденко, завідуюча музеєм «Поштова станція»,  спираючись на дорогоцінні документи, картини поринули  в атмосферу життя  ніжинської балерини, розглядаючи  численні фото. Про життєвий та творчий шлях Т.Сидоренко  можна було познайомилися на виставці «Книжковий світ Тетяни Сидоренко».

Кожен присутній в залі, познайомившись із авторкою та її твором , відчув ніжний дотик до душі. Адже  презентація – це творча майстерня, де ми стали активними дослідниками сторінок життя і творчості письменниці. На закінчення відбулася автограф-сесія психолого-культурологічної повісті.


Гусєва Л., провідний бібліограф ЦБС

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж

Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 11 пожеж 15:21

Упродовж минулої доби в підрозділах Оперативно-рятувальної служби Чернігівщини на чергуванні перебувало 187 чоловік особового складу, 59 одиниць основної та спеціальної техніки.

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності

Господарський суд області призначив судову експертизу прав інтелектуальної власності 14:43

У провадженні Господарського суду Чернігівської області знаходиться справа № 927/94/19 за позовом DTEK HOLDINGS LIMITED (ДТЕК ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державної фіскальної служби України, до BLACKBERRY LIMITED (Блекберрі Лімітед) та фізичної особи – підприємця Антоненко Олександра Володимировича про припинення порушення прав інтелектуальної власності.

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО

Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО 12:23

З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА 12:03

За розрахунками Держстату, показник рівня інфляції у вересні 2019 р. в області, як і в Україні, становив 100,7%.

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів

Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів 11:48

Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою 15 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини