Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 03:28:52

“Чернігів стародавній” та Центр пам’яткознавства будуть спільно видавати науковий збірник “Чернігівські старожитності”

09.07.2012   07:16Агенцiя

Засновуємо спільне наукове видання – збірник “Чернігівські старожитності”


Центр пам’яткознавства


Центр пам’яткознавства створений спільною постановою Академії наук Української РСР і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури 23 травня 1991 року. Його головним завданням є здійснення фундаментальних і прикладних досліджень з метою одержання нових знань у галузі пам’яткознавства й охорони культурної спадщини України, розробка проектів нормативних документів і методичних рекомендацій з питань охорони, збереження та використання культурної спадщини.
Центр пам’яткознавства є організатором понад десятка всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, наукових читань, круглих столів, зокрема “Спаські читання”, “Сіверщина в історії України”, “Індоєвропейський семінар”.

Центр здійснює активну видавничу діяльність. Він видає різноманітні наукові збірники, книги, буклети. Зокрема з 1992 року Центр пам’яткознавства видає збірник-щорічник наукових праць “Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні”. Він присвячений вивченню, збереженню й охороні всіх видів пам’яток, пов’язаних із козацькою добою в Україні, а також тюркологічним дослідженням, що стосуються козацької доби. Друкується щорічник за результатами однойменної науково-практичної конференції.

В 2010 році Центр пам’яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури і Національний заповідник “Глухів” заснували спільне наукове видання “Сіверщина в історії України”. Збірник вже отримав визнання: у ньому друкуються дослідники з різних куточків України, а також із-за кордону. У статтях йдеться про археологічні дослідження; історію та культури доби Київської Русі і періоду Гетьманщини; історико-культурний розвиток Сіверщини; музейну та пам’яткоохоронну справу в Україні; збереження архітектурної спадщини у заповідниках.

Разом з тим, Центр пам’яткознавства координує наукову діяльність з міжнародними установами Західної Європи та СНД, Міністерствами, комітетами, науковими закладами, музеями, заповідниками та громадськими організаціями усіх регіонів України.


Співробітництво


Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” та Центр пам’яткознавства поєднує багато спільного, зокрема в пам’яткоохоронній, музеєзнавчій та науковій діяльностях. Тож недаремно ще у 2009 році була укладено угода про співробітництво. Відтоді зроблено чимало. Зокрема, в напрямках обміну науковими і науково-просвітницькими виданнями, популяризації діяльності установ в засобах масової інформації та в інтернеті.

Триває і плідна наукова співпраця. Дослідники Центру є постійними учасниками наукових конференцій, які проводить архітектурно-історичний заповідник. У свою чергу – наукові співробітники заповідника друкуються у численних наукових виданнях, які видає Центр пам’яткознавства.


Засновуємо спільне наукове видання – збірник “Чернігівські старожитності”


З метою активізації наукової діяльності, Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній у 2008 р. прийняв рішення заснувати щорічний збірник “Чернігівські старожитності”. Він видавався за підсумками наукових конференцій.

У вересні 2011 року Колегія Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, розглянувши результати проведення атестації науково-дослідних організацій, вирішила: затвердити результати атестації Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”. Тобто заповідник отримав статус науково-дослідної установи.

Відповідно необхідно було й підвищувати науковий рівень установи. Одним із перших питань було: реєстрація збірника “Чернігівські старожитності” на всеукраїнському рівні та включення його до перелiку наукових видань, публiкацiї яких зараховуються до результатiв дисертацiйних робiт з iсторiї. Це питання 27 серпня 2012 року обговорювалося на науково-методичній раді заповідника і було прийнято рішення: науковий збірник “Чернігівські старожитності” видавати разом із Центром пам’яткознавства.

А вже через кілька днів, 5 липня, генеральним директором Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній Андрієм Курдановим та директором Центру Національної академії наук Української РСР і Українського товариства охорони пам’яток історії, кандидатом історичних наук, заслуженим працівником культури України Оленою Титовою був підписаний відповідний установчий договір.

http://naiz1.pp.net.ua/news/chernigiv_starodavnij_ta_centr_pam_jatkoznavstva_budut_spilno_vidavati_naukovij_zbirnik_chernigivski_starozhitnosti/2012-07-08-1261

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).