Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 21:55:35

Представники Чернігівщини стажувалися у Польщі

13.06.2018   12:06Агенцiя

З 3 по 9 червня чернігівська делегація перебувала в Сілезькому воєводстві Республіки Польща з навчальним візитом "Розвиток культури, діяльність і різносторонній розвиток бібліотек на фоні реформи місцевого самоврядування у Польщі".

Організаторами візиту від української сторони виступили Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, ГО "Чернігівське обласне відділення УБА", Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка за участі Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.
 
До складу делегації з Чернігівщини ввійшли представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій, Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, органів місцевого самоврядування та бібліотекарі Іванівської, Вертіївської, Кіптівської, Носівської ОТГ, начальник відділу освіти, культури і туризму Корюківської районної адміністрації, керівники Новгород-Сіверської міської бібліотеки, Куликівської ЦБС, Ріпкинської районної бібліотеки, провідний методист Бахмацької ЦБС. У рамках програми делегація здійснила навчально-освітній візит до Сілезького воєводства у міські ґміниҐлівіце, Міколув, Свєнтоховіце, Чєшин, Радзьонкув, сільські ґмін襺ралтовіце, Кошенчін, Істебна. Представники Чернігівщини взяли участь у запланованих зустрічах із головами, представниками органів місцевого самоврядування та закладів культури міських та сільських ґмін.
 
Основна мета навчальної поїздки – це перейняти досвід розвитку культури в умовах місцевого самоврядування, яке було відновлене в Польщі в 1989 р., та втілювати його на теренах Чернігівської області.
 
Розпочався візит із організаційного засідання з представниками Фонду Анною Коласінською та Богданом Юрчуком та короткої екскурсії центром міста Ґлівіце.
 
У рамках програми навчального візиту делегація відвідала Ратушу м. Ґлівіце, де відбулася зустріч із представником Бюро міського голови Лукашем Орищаком та начальником відділу культури і промоцій міста мерії ҐлівіцПавеломСташелєм. У своїх презентаціях вони розповіли про функціонування місцевого самоврядування та управління культурою у Польщі на прикладі Ґлівіц.
 
Відвідали філіал міської бібліотеки на території торговельного центру "Форум". Це третя бібліотека у Польщі на території торговельного центру, в якій до послуг відвідувачів, крім книг, безкоштовні гаджети, відео- та аудіоматеріали, мандруючі меблі та креативні заходи.
  Надзвичайно вразив розвиток сільських бібліотек: нові фонди, комфортні місця для читання, куточки для ігор, комп'ютерні зали. Адже бібліотека служить для розвитку і задоволення освітніх, інформаційних і культурних потреб громади, місце для читання, ігор, майстер-класів, самоосвіти. Представники Чернігівщини на практиці побачили новий формат бібліотечного обслуговування – це надихнуло на позитивні зміни.
 
Незвичним форматом здивувала міська бібліотека у Миколуві, яка об'єднана з кінотеатром. Приголомшливе враження викликала надсучасна установа у Катовіцах – Науково-інформаційний центр та Академічна бібліотека (CINiBA). Це спільна бібліотека двох Катовіцеських університетів: Університету економіки та Університету Сілезії. Проект Науково-інформаційного центру та Академічної бібліотеки був реалізований у 2008-2012 роках завдяки співфінансуванню Європейського Союзу з Європейського фонду регіонального розвитку за регіональною операційною програмою Сілезького воєводства на 2007–2013 роки. Проект також фінансувався з бюджету самоврядування Сілезького воєводства, міста Катовіце, Міністерства науки і вищої освіти, Економічного університету в Катовіце та Університету Сілезії в Катовіцах.
 
Крім того, в рамках програми учасники делегації побували в сучасних інтерактивних закладах: Музеї Сілезьких Повстань у Свєнтохловіцах та Центрі Документації Депортації верхньосілезійців до СРСР у 1945 році в Радзьонкові. Також випала можливість ознайомитися з розвитком культури у сільській ґміні на прикладі роботи Палацу Колективу Пісні і Танцю "Сілезія" у Кошенчіні та побувати на концерті.
 
Для себе учасники делегації відмітили, що вся робота закладів культури Республіки Польща побудована на співпраці з громадськими організаціями, взаємодії з товариствами у сфері розвитку і задоволення культурних і освітніх потреб суспільства.
 
Безумовно, ця поїздка відкриє нові можливості до міжнародної співпраці та сприятиме створенню на Чернігівщині закладів культури нового рівня, зокрема бібліотек в об'єднаних територіальних громадах.
 
Кожен із учасників делегації отримав позитивний особистий досвід.
 
На згадку про зустріч обмінялися сувенірами.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини