Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 березня, 12:27:24

Як пересторога для майбутніх поколінь: у Чернігові презентували книгу про терор у 20–30-х роках ХХ століття

18.01.2018   08:25Агенцiя

Нову книгу — «Великий терор на Чернігівщині (20-30-ті роки ХХ століття)» — презентувала в Навчально-науковому Інституті історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського відомий чернігівський історик Тамара Демченко.

Видання випущене наприкінці грудня 2017 року коштом обласного бюджету (майже дві тисячі гривень) в рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки. Його вдалося надрукувати в результаті економії коштів, досягнутій під час видання книг — переможців обласного конкурсу рукописів місцевих авторів, завдяки використанню системи електронних закупівель Prozorro. Електронна версія книги вже доступна на сайті облдержадміністрації за посиланням.

— Це науково-популярне видання, в якому узагальнено відомості про політичні репресії 1937-1938 років на Чернігівщині, схарактеризовано їх природу, сутність та трагічні наслідки, — зазначила автор. — Текст був готовий приблизно три роки тому. Звичайно, зараз я дещо б написала вже по-іншому. Тут, зокрема, практично відсутня інформація про те, як боролися проти церкви і релігійних діячів. Мало згадується і про виконавців каральних вироків. Тож ця тема не закрита. Загалом же праця має на меті донести до читача реалії тоталітарного режиму, аби історія не повторилася.

За словами науковця, відповідального редактора Олександра Коваленка, книга написана доступною мовою та розрахована на широку аудиторію — не тільки для фахівців, а й тих, хто просто цікавиться історичним минулим Чернігівської області.

«Великий терор на Чернігівщині (20–30-ті роки ХХ століття)», як і спільне видання Тамари Демченко та Миколи Гороха «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає», вийшла накладом у 70 примірників. Згодом вони надійдуть у головні бібліотеки області.

Презентоване видання високо оцінили провідні науковці-історики Чернігівщини, зокрема представники Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко та Сергій Горобець, директор обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського Сергій Лаєвський, директор Державного архіву області Раїса Воробей.

Останні новини Чернігівщини

У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів

У січні-лютому 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів 10:32

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2024 року надійшло 1,4 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,2 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

У Чернігівському районі поліцейські зупинили нетверезу водійку, вміст алкоголю в крові якої перевищував допустиму межу майже у 13 разів 10:27

Інспектори групи реагування патрульної поліції склали на правопорушницю адміністративний протокол за фактом керування транспортом у нетверезому стані. Загалом упродовж тижня поліція Чернігівського району задокументувала 30 фактів скоєння таких правопорушень.

 Менські поліцейські викрили чоловіків, які підозрюються у незаконному полюванні

Менські поліцейські викрили чоловіків, які підозрюються у незаконному полюванні 10:25

За фактом незаконного полювання правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Тривають слідчі дії.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:19

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

19 березня: цей день в Україні і світі

19 березня: цей день в Україні і світі 10:16

ДЕНЬ 755 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 755 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини