Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:15:06

Держархів представив документальні матеріали про трагічні події Голодомору 1932-1933 років на Чернігівщині

25.11.2017   10:38Агенцiя

Експонування фотодокументальної виставки «Палає пам’яті свіча», присвяченої роковинам Голодомору 1932–1933 років в Україні, розпочалося 24 листопада в Державному архіві області.

Голодомори – національна трагедія українського народу. І хоча наша область не увійшла до числа найбільш постраждалих від голоду регіонів України, але архівні документи незаперечно свідчать про те, що Чернігівщина теж голодувала, а навесні 1933 року люди почали пухнути та вмирати.

На виставкових стендах презентовані 70 документальних першоджерел та більше 10 світлин, які тематично об’єднані у блоки «1932 рік», «1933 рік» та «Свідки Голодомору згадують».

Серед архівних матеріалів, датованих 1932–1933 роками, – постанови, розпорядження, доповідні записки, інформації, листи, скарги тощо. Також тут представлені звернення селян, які шукали справедливості та сподівалися на вирішення їх проблем партійними органами. Подані документи відтворюють трагедію жителів області під час проведення керівництвом країни в 1932-1933 роках кампанії хлібозаготівлі.

Експозиція «Свідки Голодомору згадують» – результат кропіткої праці співробітників райдержадміністрацій, учителів, працівників культури, студентів, соціальних працівників та інших мешканців Чернігівщини, які у 2007 році зібрали майже 26 тисяч свідчень тих, кому пощастило пережити Голодомор 1932–1933 років.

Особливість цьогорічної виставки – презентація документів, що містять приклади людяності під час тих страшних подій, коли окремі очільники громад допомагали пережити голод своїм односельцям. Крім того, тут представлені документальні джерела, що увійшли до книги Сергія Горобця та Сергія Бутка «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину».

Автори експозиції впевнені, що історики, краєзнавці, учнівська та студентська молодь, ознайомившись з архівними справами, відкриють для себе нові сторінки з історії Голодомору 1932–1933 років.

Першими відвідувачами виставки стали студенти Академії Державної пенітенціарної служби та учні загальноосвітнього навчального закладу № 32 міста Чернігова.


За інформацією Державного архіву Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.