Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 червня, 13:56:17

Шосту книгу науково-документального серіалу "Реабілітовані історією" презентовано в Чернігові

03.11.2017   09:03Агенцiя

Науково-документальний серіал «Реабілітовані історією» по своїй суті є унікальним виданням, якому немає аналогів. Так, зокрема, про нього говорять автори та науковці-історики. Робота по створенню серіалу триває з 2008 року. У попередні роки завдяки зусиллям співробітників Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» світ вже побачили п’ять книг.

В рамках реалізації обласного плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, відбулась презентація шостої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область».

— Видання продовжує цикл історичних праць, метою яких є відновлення репутації жертв політичних репресій в Україні 1917 – 1991 років, які були необґрунтовано засуджені чи зазнали обмеження своїх громадянських прав та свобод з політичних, соціальних, класових, національних і релігійних мотивів, — розповіла директор Науково-редакційного центру Олена Потапенко.

Як зазначив старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», кандидат історичних наук Роман Подкур, у шостій книзі увага науковців сконцентрована навколо проблематики репресій щодо найчисленнішої соціальної групи у складі української інтелігенції – педагогічних працівників Чернігівщини усіх рівнів.

Книга містить три основні розділи та науково-довідкові матеріали. Перший розділ – це добірка документів, другий – нариси про репресованих освітян, третій розділ вміщує біографічні дані про майже 4 000 репресованих осіб.

Автори книги запевняють, що дане видання буде цікавим для широкого кола читачів, зокрема для істориків, краєзнавців, учнівської та студентської молоді, рідних жертв репресивної системи, які зацікавлені у з’ясуванні долі своїх близьких.

Всього було надруковано 560 примірників. Їх передано до Інституту історії України Національної академії наук України, Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, бібліотек Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, з метою залучення якнайширшого кола читачів, текст цього видання, як і попередніх п’яти книг цієї серії, розміщено у вільному доступі у мережі Інтернет на окремій сторінці сайту за адресою: www.memory-book.org.ua та на сторінці Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» – www.reabit.org.ua.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбувся День поля

На Чернігівщині відбувся День поля 09:34

День поля – 2019 пройшов минулого тижня на базі Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України.

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр 09:29

24 червня, протягом дня, фахівці Чернігівського обласного лабораторного центру відбирали зразки повітря в мікрорайоні Масани - як безпосередньо біля ставків-накопичувачів крохмального заводу, так і за його межами.

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства 09:22

23 червня інспекторами Держекоіспекції у Чернігівській області було проведено рейдову перевірку щодо фактів дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівського району, в якій також взяли участь представники Чернігівського прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 червня до 8:00 25 червня 2019 року.

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного 08:51

З 2 липня UA: ЧЕРНІГІВ запрошують кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) на дискусію в прямому ефірі ток-шоу “Виборчий округ: Співбесіда”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини