Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:34:59

Історія сучасної України з перших уст. ВІДЕО

14.10.2017   09:12Агенцiя

Обласний військово-історичний музей започатковує серію музейних зустрічей із захисниками України. Напередодні свята Покрови – зустріч, присвячена 13-му батальйону територіальної оборони, що одним із перших вирушив до зони АТО обороняти українські землі від російського окупанта.

Історія сучасної України з перших уст, а не зі сторінок книги. У військово-історичному музеї відбулася зустріч, присвячена захисникам України. Перші з перших, хто рушив на Схід – 13-й батальйон територіальної оборони. 9-го травня 14-го року батальйон отримав боєприпаси, зброю, паливо, і бійці відправились на Луганщину. За три дні вже були виставлені перші опорні пункти та блокпости. Наприкінці травня були вибори Президента, бійці охороняли виборчі дільниці. Що далі буде така війна, ніхто і не уявляв, каже підполковник Ігор Бизган, який до квітня 2015-го був заступником командира 13-го батальйону з озброєння.

Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Хлопці в липні місяці отримали перші вогневі враження противника зі сторони Російської Федерації. Були втрати і по людях, і по техніці. Перший  загиблий був 12-го червня 14-го року. Це Олексій Коновалов, капітан. Ніхто з нас до такої війни не був готовий. Незалежно від того, в Афгані чи в Іраку до цього був. Вони всі кажуть, такої війни з  таким  противником, ніхто не думав, що ми будемо стикатися».

Перших серйозних втрат батальйон зазнав 18 серпня 14-го року під час визволення Станиці Луганської. Тоді було поранено  17 чоловік, двоє бійців загинуло. За час першої поїздки в зону АТО батальйон втратив дев’ятьох бійців.  Ще більше загинуло під час другої ротації. Це була оборона Вуглегірська, «Дебальцевський котел». Зараз це тимчасово окуповані території, а Станиця Луганська – контрольний пункт пропуску на лінії розмежування.

Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Саме ми визволили Станицю Луганську. Протягом шести годин був обстріл. Хлопці відстрілювалися і упор робився на евакуацію людей. Тому що дуже щільний був артилерійський вогонь. І просто зі стрілецької зброї опір чинити було важко. Тому ми вимушені були залишити частину техніки, але врятували, евакуювали людей. І те, що  під час такого бою у нас було тільки два загиблих, це можна сказати, заслуга нашого командира батальйону. Через 40 хвилин після початку обстрілу він туди прибув і особисто керував цим боєм».

Наступна музейна зустріч із захисниками відбудеться за два тижні. Зараз організатор ведуть перемовини з бійцями 41-го батальйону.


Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.