Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 19:54:31

Новгород-Сіверська та Мезінськая археологічна експедиції продовжують дослідження Новгород-Сіверської землі

24.07.2017   12:41Агенцiя

В рамках виконання «Цільової програми археологічних ДОСЛІДЖЕНЬ в Чернігівській області на 2013 - 2018 рр.» Новгород-Сіверська та Мезінськая археологічна експедиції продовжують дослідження Новгород-Сіверської землі.

Роботи цього року стали продовженням розкопок попереднього сезону. У Новгороді-Сіверському дослідження проходять в центрі сучасного міста, на території стародавнього посада (для тих, кому знаком цей чудовий і своєрідне місто можу уточнити: за торговими рядами, у водонапірної башти). З 2016 року тут вдалося виявити залишки міської забудови, що існувала безперервно протягом Х-ХVІІ ст. Серед найбільш цікавих знахідок - хрест-енколпіон (релікварій) ХV ст. Ну і ще безліч різних речей. У цьому сезоні знахідки теж радують, хоча підводити підсумки ще рано.

Мезинська експедиція продовжує вивчення городища літописних сіверян, розташованого на високому березі Десни між сс. Деснянське і Мезин. Це зовсім невелике поселення (укріплена площа - 0,3 га) в минулому було оточене потужними оборонними спорудами, а в попередньому сезоні нам вдалося відкрити тут залишки споруди, в якій трудився металург-універсал. Тисячу років тому він займався обробкою заліза і кольорових металів. Цікаво, що для виготовлення ливарної форми цей майстер використав місцевий матеріал - мел.Насколько знаю, з крейди виготовляли ювелірні форми тільки на Чернігово-Сіверщині.

Судячи з результатів дослідження біохозяйственной діяльності населення городища, ця багата земля давала їм все необхідне для життя, але потім вони кинули місце свого проживання і пішли ... Може бути в Новгород-Сіверський, який якраз в цей час ставати "справжнім" містом? ... Дослідження оборонних споруд і забудови городища ми продовжуємо і в цьому році, сподіваємося на не менш цікаві результати.

У роботах експедицій беруть участь співробітники, аспіранти та студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченко, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Інституту археології НАН України, Мезинського національного природного парку та Державного історико-культурного заповідника "Слово о полку Ігоревім".


Олена Черненко

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини