Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 жовтня, 01:06:06

Визначені лауреати обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова за 2016 рік

04.03.2017   09:10Агенцiя

Цьогоріч 5 березня виповнюється 190 років від дня народження письменника Леоніда Глібова та 15-річчя однойменної літературно-мистецької премії.

З нагоди подвійного ювілею 2 березня, в обласній бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбувся літературний вечір «Сузір'я зачарованої Десни» та вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова.

– Ця нагорода заснована Літературним союзом «Чернігів» та журналом «Літературний Чернігів» у 2002 році. За цей час десятки авторів стали її лауреатами. Наразі багато номінантів не тільки з Чернігівщини, а й з усієї України, – розповів голова журі, головний редактор журналу «Літературний Чернігів» Михась Ткач.

Премія присуджується авторам за кращі твори, видані не пізніше як за три попередні роки, у шести номінаціях: поезія, проза, літературознавство, краєзнавство, мистецтво, громадська та благодійна діяльність.

Переможцями стали поети-прозаїки: Петро Сорока (місто Тернопіль) за книгу «Жезл і посох», Володимир Сенцовський (місто Борзна) — «Гойда-гойдає човника вусатий сом», Станіслав Маринчик (місто Ічня) — «Сузір’я талантів».

Відзначено перекладача та поета, місцевого хірурга-ортопеда Володимира Фриза – за книгу перекладів із польської і німецької мов «Поезія любові», а також громадського діяча, мецената і депутата Чернігівської обласної ради Віктора Кияновського – за визначну благодійну та громадську діяльність.

Нагороди отримали й актори Чернігівського обласного театру ляльок імені О. Довженка Олександр Олійник, Марина Лахно, Ольга Рудько, директор закладу Тетяна Коваль, художній керівник і режисер Віталій Гольцов, письменник Анатолій Покришень – за втілення на сцені театру вистав за творами чернігівських авторів.

Дипломи лауреатам вручив заслужений працівник культури України, письменник Михась Ткач.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова

Патрульні співпрацюють з автошколами Чернігова 15:48

В Україні набирає обертів проект «Випробуй у безпеці», орієнтований на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц

Кар'єра і навчання разом з Рейкарц 14:01

Саме це пропонували в Чернігові під час презентації національної мережі готелів та ресторанів Reikartz Hotel Group її представники.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 13:46

З 01.10.2019 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї

Поліція закликає громадян добровільно роззброїтися в рамках місячника добровільної здачі зброї 13:43

Уникнути кримінальної відповідальності жителі Чернігівщини можуть в разі звернення до поліції та добровільної здачі незареєстрованої вогнепальної, холодної зброї, набоїв та вибухівки.

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом

Неправдиві повідомлення про вибухівку тягнуть кримінальну відповідальність за законом 13:32

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян за ч.1 ст.259 КК України.