Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 07:07:53

566 предметів старовини передадуть чернігівські митники до музеїв, бібліотек та релігійних закладів

15.05.2012   09:52

Питанню недопущення спроб незаконного вивезення за кордон історико-культурної спадщини України була присвячена прес-конференція, що відбулась 11 травня у Чернігівській митниці.

Начальник митниці Олександр Іванов, звертаючись до присутніх - представників музейних закладів Чернігова та журналістів, підкреслив, що питання виявлення, припинення та попередження спроб незаконного переміщення через кордон історичних та культурних цінностей на особливому контролі у керівництва митниці.    

Протягом 2011 року до українських музеїв, бібліотек та релігійних закладів було передано предметів старовини на суму 54,5 тисячі гривень. Цього року митниця вперше передає історико-культурні цінності. Вартість предметів, що будуть передані у травні 2012 року становить 111,5 тисяч гривень за оцінкою експертів. 

Відтепер отримали свою постійну прописку у фондах Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" та Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського предмети релігійного призначення, старовинні побутові речі, монети, грошові купюри, колекція листівок.

Загальна вартість історичних цінностей, що будуть передані у травні цього року, експертами оцінена у 111,5 тисяч гривень.

Відповідно до рішення Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей старовинні речі, що визнані історичними цінностями будуть передані:
- до 5-ти Національних музеїв: Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" (предмети релігійного культу, монети, підстаканники, самовари), Національного музею історії України (монети 1540 - 1898 років,  банкноти, казначейські білети, марки 1873-1923 років), Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." (пристрої до кулемета МG.34), Національний музей українського народного декоративного мистецтва (5 статуеток періоду СРСР), Національного науково-дослідного реставраційного центру України (металевий предмет круглої форми із зображенням Богоматері  та Ісуса);
- до 3-х музеїв: Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського (монети , листівки, банкноти, поштові картки, відкриті листи, поштові марки, предмети побуту, статуетки, штик-ніж зразка 1898 року до гвинтівки "Маузера"), Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ" (патефон 1935 року) і Музею театрального, музичного та кіномистецтва України (друковане видання "Фауст" опера);
- до Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г.Короленка (2 старовинні книги);
-  до Чернігівської єпархії УПЦ (дві сучасні ікони "Святі князь Ігор і Великомучениця Ірина" та "Богоматір Афонська").

Загалом протягом травня Чернігівською митницею буде передано до названих вище установ 566 предметів, що становлять історичну цінність для України.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.