Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 серпня, 15:03:29

Як оживити бібліотечну справу

08.04.2016   09:37Агенцiя

Сьогодні бібліотечна справа потребує комплексних системних організаційних, структурних і технологічних змін згідно із сучасними загальносвітовими тенденціями. Значна їх частина передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 березня поточного року, яким схвалено Стратегію розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України».

В.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко розповів про бібліотечну мережу області, яка на сьогоднішній день складає 716 бібліотек, та стан справ в бібліотечній галузі.

Директори бібліотек у своїх виступах особливу увагу зосередили на заходах патріотичного спрямування.

Книгозбірні Чернігівщини посідають вагоме місце в сучасному інформаційному суспільстві і виконують одну з найважливіших соціальних функцій – надають користувачам вільний та безкоштовний доступ до фондів та інформаційних ресурсів.

Мережа публічних бібліотек в Чернігівській області сформувалась в 70-80-х роках минулого століття і відтоді зазнала не надто значних змін. Дещо зменшилась кількість цих закладів, відбулась децентралізація Ріпкинської ЦБС. Але традиційно функціонують сільські, селищні, міські бібліотеки, районні та міські ЦБС.

Однак останнім часом намітилися процеси, що можуть кардинально змінити мережу бібліотек, які не можуть існувати в такому вигляді як зараз. Адже сьогодні недооцінена роль бібліотек як соціальних інституцій, нормативна база не відповідає сучасним вимогам (Закони «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник», «Про авторське право», «Державні закупівлі»), роками обмежене фінансування призвело до того, що у бібліотеках застарілі фонди, незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення, відсутні комфортні умови для обслуговування користувачів, низькі темпи комп’ютеризації тощо.

Радник голови обласної державної адміністрації Василь Чепурний підняв питання щодо перейменування Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського на виконання Закону України «Про декомунізацію».

На нараді вирішили створити робочу групу працівників бібліотек всіх рівнів і розробити Концепцію та обласну програму розвитку бібліотечної справи в Чернігівській області до 2025 року, врахувавши проблемні питання та визначивши шляхи їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

В Україні очікується помірно спекотна погода, місцями короткочасні дощі та грози 14:59

Найближчої доби в Україні очікується помірно спекотна погода, місцями короткочасні дощі та грози.

14 серпня - цей день в Україні і світі

14 серпня - цей день в Україні і світі 14:58

У неділю 14 серпня в Україні своє професійне свято відзначають будівельники та працівники ветеринарної медицини.

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини