Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:19:21

Як оживити бібліотечну справу

08.04.2016   09:37Агенцiя

Сьогодні бібліотечна справа потребує комплексних системних організаційних, структурних і технологічних змін згідно із сучасними загальносвітовими тенденціями. Значна їх частина передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 березня поточного року, яким схвалено Стратегію розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України».

В.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко розповів про бібліотечну мережу області, яка на сьогоднішній день складає 716 бібліотек, та стан справ в бібліотечній галузі.

Директори бібліотек у своїх виступах особливу увагу зосередили на заходах патріотичного спрямування.

Книгозбірні Чернігівщини посідають вагоме місце в сучасному інформаційному суспільстві і виконують одну з найважливіших соціальних функцій – надають користувачам вільний та безкоштовний доступ до фондів та інформаційних ресурсів.

Мережа публічних бібліотек в Чернігівській області сформувалась в 70-80-х роках минулого століття і відтоді зазнала не надто значних змін. Дещо зменшилась кількість цих закладів, відбулась децентралізація Ріпкинської ЦБС. Але традиційно функціонують сільські, селищні, міські бібліотеки, районні та міські ЦБС.

Однак останнім часом намітилися процеси, що можуть кардинально змінити мережу бібліотек, які не можуть існувати в такому вигляді як зараз. Адже сьогодні недооцінена роль бібліотек як соціальних інституцій, нормативна база не відповідає сучасним вимогам (Закони «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник», «Про авторське право», «Державні закупівлі»), роками обмежене фінансування призвело до того, що у бібліотеках застарілі фонди, незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення, відсутні комфортні умови для обслуговування користувачів, низькі темпи комп’ютеризації тощо.

Радник голови обласної державної адміністрації Василь Чепурний підняв питання щодо перейменування Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського на виконання Закону України «Про декомунізацію».

На нараді вирішили створити робочу групу працівників бібліотек всіх рівнів і розробити Концепцію та обласну програму розвитку бібліотечної справи в Чернігівській області до 2025 року, врахувавши проблемні питання та визначивши шляхи їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини