Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 грудня, 03:08:14

Відбулася презентація та відкриття фотодокументальної виставки під назвою "Майдан, що змінив час"

20.02.2016   08:03Агенцiя

19 лютого в Державному архіві області відбулася презентація та відкриття фотодокументальної виставки під назвою «Майдан, що змінив час».

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, студенти Чернігівського ліцею залізничного транспорту, учасники Революції Гідності, волонтери, представники громадськості та засобів масової інформації.

Розпочався захід вшануванням хвилиною мовчання пам'яті борців за свободу та європейське майбутнє України.

У своєму виступі перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук наголосив, що Революція Гідності вразила увесь світ, бо звичайні люди вийшли, аби висловити свою незгоду з діями та політикою правлячої верхівки тодішньої влади. За словами керівника, Революція Гідності не завершилася, ще й сьогодні вона продовжується. Пам'ять про учасників тих подій, Героїв Небесної сотні змушує замислюватися над тим, що ж зроблено та чи покращилося життя громадян.

Валентин Мельничук висловив переконання, що негаразди обов'язково закінчаться і наша держава вистоїть та переможе у війні. Зберегти державу можна лише в єдності та за умови, коли українці будуть триматися разом. Тоді нікому не вдасться розколоти Україну на північ і південь, захід та схід. Виступаючий закликав присутніх пам'ятати Героїв України, які віддали своє життя за незалежність, свободу і єдність нашої країни.

В свою чергу, директор Держархіву області Раїса Воробей зазначила, що виставка об'єднала велику кількість документів, які започаткували формування архівного фонду області, присвяченого Революції Гідності. За її словами фоторяд із 60 світлин, наданих учасниками київського та чернігівського Майданів, відтворює силу духу і виразно передає прояви громадянської та національної свідомості й відваги учасників Майдану.

До присутніх на презентації виставки звернулися співробітник Українського Інституту національної пам'яті Сергій Горобець, завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Альберт Черешко, студентка філологічного факультету ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Богдана Вознюк. Про події лютого 2014 року згадала учасниця Революції Гідності, депутат Чернігівської міської ради Ірина Березинець.

Учасники зібрання оглянули експонати виставки, що розміщені на 16 стендах. В експозиції представлені фотографії, документи, мініатюри державних нагород, матеріали друкованих та електронних видань, які відтворювали події Революції Гідності. Окремі стенди присвячені Героям України, уродженцям Чернігівщини Андрію Мовчану та Василю Прохорському, які брали активну участь у революційних подіях на Майдані й увійшли в історію Героями Небесної Сотні.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини