Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:47:29

Акція "Подаруй Батуринському заповіднику експонат". Підсумки ХІІ туру

25.11.2015   08:01

З року в рік фондова колекція заповідника поповнюється музейними скарбами, що ідентифікують нас як націю. Особливий акцент сьогодні на тих музейних предметах, які поповнили колекцію заповідника в ході Акції «Подаруй Батуринському заповіднику експонат» 2015 року.

Поповнення фондової збірки є одним із пріоритетних напрямків розвитку нашого закладу і, саме завдячуючи організації та проведенню Акції, ми щороку привертаємо увагу громадськості до Батурина.

Підводячи результати ХІІ туру Акції, який стартував 18 травня 2015 року, можна відмітити, що інтерес до Батурина не згасає. За період Акції Національний заповідник збагатився на 273 предмети музейного значення відповідно до тематичної спрямованості діяльності «Гетьманської столиці».

Вже декілька років поспіль заповідник співпрацює з товариством «Купола», який очолює Сергій Соколов. Завдячуючи йому відтепер в колекції закладу представлена копія факсимільного видання книги 1879 року «Права, по которымъ судится малороссійскій народъ…», 12 муляжів знаків-жетонів: «Герб Чернігова та губернії» та колекція нагрудних посадових знаків ХІХ століття.

Визначні твори мистецтва, які розкривають період Гетьманщини, поповнили фондову колекцію Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» - член Національної спілки художників України Іван Литвин подарував портрет гетьмана Івана Мазепи; член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Вітковська ( з якою заповідник співпрацює з 2008 року і роботи якої вже прикрашають фондову колекцію заповідника та неодноразово були представлені у чисельних позамузейних виставках, організованих НІКЗ «Гетьманська столиця») в дар нашому закладу передала свої роботи «Люба розмова», «Мелодії осені», «Уродилось житечко, ще й пшениченька», «Над річкою, в чистім полі, могила чорніє»; Березовий Роман передав у подарунок заповіднику роботу свого батька, члена Національної спілки художників України Василя Березового «Сивий гетьман».

Вперше в цьому році заповідник виступив співорганізатором ХІІІ пленеру «Барви Малевича», разом з Конотопським міським краєзнавчим музеєм імені О. Лазаревського, який проходив з 24 вересня по 2 жовтня, учасниками якого стали 11 художників із усіх куточків України. До фондової колекції заповідника передали свої роботи член Національної спілки художників України Ігор Василевський - картину «Воскресенська церква» та Борис Сердюк - картину «Батурин гетьманський».

Унікальною картиною на шовку у техніці батік «Козак бандурист», що є однією із сучасних версій ручного розпису, поповнилась мистецька колекція заповідника завдячуючи автору, члену Національної спілки художників України Людмилі Внучковій.

Колекцію скульптури примножили - робота заслуженого діяча мистецтв України Петра Германа «Іван Мазепа», яку передав до заповідника віце-президент Національної академії наук України Сергій Пирожков та плакетка «Нестор Махно», передана заповіднику художником із м. Київ Кузнецовим Володимиром.

Старший науковий співробітник кафедри історії та археології Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Ситий Юрій, з яким заповідник плідно співпрацює з 1995 року, передав до фондів закладу жорновий камінь із монастирського водяного млина с. Кербутівка Борзнянського р-ну, Чернігівської обл.

Багато зроблено колективом для поповнення колекції, що розкриває історію родини Кочубеїв. Особливо хочеться відмітити співпрацю з ентузіастами із с. Дубовичі, Кролевецького р-ну Сумської обл., яким володіли Кочубеї з кінця ХVІІ ст. Вчитель історії, краєзнавець Віктор Гурба передав до фондів НІКЗ «Гетьманська столиця» 13 копій світлин родини В. П. Кочубея, що володів будинком Кочубеїв у Батурині в кінці ХІХ ст. - початку ХХ ст.

Наші земляки, уродженці Батурина, теж не лишились осторонь цієї події, передавши в колекцію заповідника унікальні предмети музейного значення. Настоятель Свято-Покровського храму о. Роман (Кривко) передав до заповідника речі ХVІІІ – ХІХ ст. – хрест-мощовик, хрести натільні та підвіску з карбованим орнаментом.

Оксана Біженко (Григорьєва), що нині проживає у м. Врангель, передала в дар зі своєї родинної колекції дві фаянсові маслянки кінця ХІХ - початку ХХ століття, неповторні твори ручного розпису «Товариства по виробництву фарфорових та фаянсових виробів М. С. Кузнецова».

Шановні поціновувачі національної культури та мистецтва! Більш детально з дарунками наших меценатів ви можете ознайомитися на офіційному сайті нашого закладу в постійно діючій рубриці «Дарувальники».

Колектив заповідника щиро дякує всім учасникам Акції. Маємо надію, що традиційна щорічна Акція буде продовжуватись і надалі, являючи собою приклад безкорисливої підтримки української культури в особі благодійників.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.