Вирушаємо у подорож стародавнім Черніговом: у місті, за сприяння Сергія Березенка, видали унікальний путівник
У Чернігові відбулася презентація Історичного путівника «Подорож козацьким Черніговом XVII – XVIII ст.», виданого за сприяння Сергія Березенка.

Два чернігівських науковця: Олександр Бондар та Денис Сердюк запрошують нас до «подорожі» Черніговом періоду козацької доби.
Завдяки путівнику читач зможе ознайомитися з тим як виглядали Любецька, Лоївська та водяна брами Чернігівської фортеці, де знаходились православні храми, скільки оборонних ліній мав Чернігів та де знаходились резиденції козацької старшини.
Також окрім класичного ознайомлення, книга має QR-коди в яких зашифрована додаткова інформація стосовно тієї чи іншої сторінки історії Чернігова (розшифровка кодів здійснюється за допомогою сучасних гаджетів, в яких наявна фотокамера та підключення до мережі Інтернет).
- Я дякую авторам за підготовку такого унікального путівника, який, безумовно, дасть можливість заохотити більше туристів до нашого міста, покращить імідж Чернігова. А використання QR-кодів дозволять кожному, хто має сучасний телефон чи планшет, ознайомитися з цікавими сторінками історії стародавнього Чернігова. Ми рухаємося у ногу з вимогами часу і це не може не тішити, - пояснив Сергій Березенко. На його думку путівник дає можливість ознайомитись не лише із сучасністю, а й дізнатись про те, що уже - історія.
Як пояснив один з авторів путівника Денис Сердюк, книга особлива тим, що поєднує історію розвитку міста з сучасними інтернет-технологіями, завдяки яким можна відслідкувати де знаходилася певна історичка пам’ятка, як вона змінювалася у різні епохи. За словами Олександра Бондаря, автори намагалися створити науково-популярне видання, яке б легко читалося та сприймалося читачами. Також автори подякували Сергію Березенку за сприяння у видані путівника.
На високому рівні оцінили новинку й фахівці. Зокрема, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського, професор Олександр Коваленко зазначив, що поява такого принципово нового за своїм змістом та структурою путівника – непересічна подія для міста. – Це подорож, яка включає не тільки реальні об’єкти, які збереглися, але й ті, які збереглися лише в архівах. Книга наповнена графічними реконструкціями, які дозволяють краще уявити, яким був Чернігів кілька століть тому, - пояснив науковець.
Сана Бойко
PR
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.