Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 13:05:20

Вирушаємо у подорож стародавнім Черніговом: у місті, за сприяння Сергія Березенка, видали унікальний путівник

11.07.2015   12:02Агенцiя

У Чернігові відбулася презентація Історичного путівника «Подорож козацьким Черніговом XVII – XVIII ст.», виданого за сприяння Сергія Березенка.

Два чернігівських науковця: Олександр Бондар та Денис Сердюк запрошують нас до «подорожі» Черніговом періоду козацької доби. 

Завдяки путівнику читач зможе ознайомитися з тим як виглядали Любецька, Лоївська та водяна брами Чернігівської фортеці, де знаходились православні храми, скільки оборонних ліній мав Чернігів та де знаходились резиденції козацької старшини.

Також окрім класичного ознайомлення, книга має QR-коди в яких зашифрована додаткова інформація стосовно тієї чи іншої сторінки історії Чернігова (розшифровка кодів здійснюється за допомогою сучасних гаджетів, в яких наявна фотокамера та підключення до мережі Інтернет).

- Я дякую авторам за підготовку такого унікального путівника, який, безумовно, дасть можливість заохотити більше туристів до нашого міста, покращить імідж Чернігова. А використання QR-кодів дозволять кожному, хто має сучасний телефон чи планшет, ознайомитися з цікавими сторінками історії стародавнього Чернігова. Ми рухаємося у ногу з вимогами часу і це не може не тішити, - пояснив Сергій Березенко. На його думку путівник дає можливість ознайомитись не лише із сучасністю, а й дізнатись про те, що уже - історія. 
   
Як пояснив один з авторів путівника Денис Сердюк, книга особлива тим, що поєднує історію розвитку міста з сучасними інтернет-технологіями, завдяки яким можна відслідкувати де знаходилася певна історичка пам’ятка, як вона змінювалася у різні епохи. За словами Олександра Бондаря, автори намагалися створити науково-популярне видання, яке б легко читалося та сприймалося читачами. Також автори подякували Сергію Березенку за сприяння у видані путівника.
   
На високому рівні оцінили новинку й фахівці. Зокрема, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського, професор Олександр Коваленко зазначив, що поява такого принципово нового за своїм змістом та структурою путівника – непересічна подія для міста. – Це подорож, яка включає не тільки реальні об’єкти, які збереглися, але й ті, які збереглися лише в архівах. Книга наповнена графічними реконструкціями, які дозволяють краще уявити, яким був Чернігів кілька століть тому, - пояснив науковець. 


Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

Корюківська громада – територія оптимізму

Корюківська громада – територія оптимізму 10:39

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр "Крок до тварин" 10:27

Про діяльність цього комунального підприємства інформувала 15 жовтня на ранковій нараді у муніципалітеті його директорка Тетяна Діденко.

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize 10:12

Міжнародна щорічна організація Global Teacher Prize нагородила вчителя з Чернігівщини. Виграв цю нагороду вчитель хімії Олександр Лисич. В подарунок він також отримав солідну грошову нагороду 100 тисяч гривень.

В Сновську відкрили стелу

В Сновську відкрили стелу "Захисникам України" 09:54

До Дня Захисника України в Сновську відкрили стелу «Захисникам України».

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок 09:49

На площі Франка у Ніжині на Чернігівщині люди стають у чергу. Хочуть сфотографуватися з слом'яними тваринами народного майстра з Полтавщини Павла Даниленка. Він привіз вироби на чотириденний 377-й Покровський ярмарок, що відбувся 10-14 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини