Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 січня, 01:11:29

Вирушаємо у подорож стародавнім Черніговом: у місті, за сприяння Сергія Березенка, видали унікальний путівник

11.07.2015   12:02Агенцiя

У Чернігові відбулася презентація Історичного путівника «Подорож козацьким Черніговом XVII – XVIII ст.», виданого за сприяння Сергія Березенка.

Два чернігівських науковця: Олександр Бондар та Денис Сердюк запрошують нас до «подорожі» Черніговом періоду козацької доби. 

Завдяки путівнику читач зможе ознайомитися з тим як виглядали Любецька, Лоївська та водяна брами Чернігівської фортеці, де знаходились православні храми, скільки оборонних ліній мав Чернігів та де знаходились резиденції козацької старшини.

Також окрім класичного ознайомлення, книга має QR-коди в яких зашифрована додаткова інформація стосовно тієї чи іншої сторінки історії Чернігова (розшифровка кодів здійснюється за допомогою сучасних гаджетів, в яких наявна фотокамера та підключення до мережі Інтернет).

- Я дякую авторам за підготовку такого унікального путівника, який, безумовно, дасть можливість заохотити більше туристів до нашого міста, покращить імідж Чернігова. А використання QR-кодів дозволять кожному, хто має сучасний телефон чи планшет, ознайомитися з цікавими сторінками історії стародавнього Чернігова. Ми рухаємося у ногу з вимогами часу і це не може не тішити, - пояснив Сергій Березенко. На його думку путівник дає можливість ознайомитись не лише із сучасністю, а й дізнатись про те, що уже - історія. 
   
Як пояснив один з авторів путівника Денис Сердюк, книга особлива тим, що поєднує історію розвитку міста з сучасними інтернет-технологіями, завдяки яким можна відслідкувати де знаходилася певна історичка пам’ятка, як вона змінювалася у різні епохи. За словами Олександра Бондаря, автори намагалися створити науково-популярне видання, яке б легко читалося та сприймалося читачами. Також автори подякували Сергію Березенку за сприяння у видані путівника.
   
На високому рівні оцінили новинку й фахівці. Зокрема, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.Лазаревського, професор Олександр Коваленко зазначив, що поява такого принципово нового за своїм змістом та структурою путівника – непересічна подія для міста. – Це подорож, яка включає не тільки реальні об’єкти, які збереглися, але й ті, які збереглися лише в архівах. Книга наповнена графічними реконструкціями, які дозволяють краще уявити, яким був Чернігів кілька століть тому, - пояснив науковець. 


Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса

Міський голова Чернігова закликав ОДА зробити все можливе, щоби вже в 2020 році привести до ладу будівлю колишнього кінотеатру ім. Щорса 13:50

Місто Чернігів зацікавлене у тому, щоби до ремонту будівлі колишнього кінотеатру Щорса (нині це Чернігівський обласний молодіжний центр) приступили вже в 2020 році, а не відтерміновували мінімум на один рік. Про це говорилося на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 21 січня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:39

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи

Битва за Крути: селяни з окружних сіл погрожують зірвати урочисті заходи 13:09

Селяни з наближених до станції Крути сіл погрожують акціями протестів, першу з яких вони запланували провести під час урочистих заходів, що відбудуться 29-го січня.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури 12:51

18 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури. Шістдесят дев’ять юних філологів, знавців російської мови області зібралися у колегіумі № 11 аби продемонструвати свої знання.

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю

Андрій Прокопенко: Для протидії незаконній вирубці лісів об’єднаємо зусилля із громадськістю 12:38

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів 20 січня нараду зі своїми заступниками Андрієм Подорваном та Олександром Савченком з приводу впровадження електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини