Відкрито книжково-інформаційну виставку до днів Корюківської трагедії
У відділі краєзнавства Чернігівської ОУНБ імені В.г.Короленка влаштовано книжково-інформаційну виставку «Пам’ять не спалити» до днів Корюківської трагедії, які ми щорічно відзначаємо 1 – 3 березня.

У політиці нацизму у Другій світовій війні в Україні окремим видом злочинів проти мирного населення стало знищення населених пунктів разом з його мешканцями. У цьому скорботному списку виділяється містечко Корюківка Чернігівської області.
Вранці 1 березня 1943 р. з м. Щорс у Корюківку прибув німецький каральний загін. Населений пункт було оточено. Мешканців групами по 50 – 100 чол. зганяли у великі будинки і розстрілювали. Одночасно карателі на легковиках прочісували містечко і вбивали жителів, як у помешканнях, так і на вулицях.
Наслідки нацистського злочину: вбито близько 7 тис. мешканців. В Акті Чернігівської обласної комісії з встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників у Корюківці від 17 грудня 1943 р. вказано, що 1 і 2 березня 1943 р. за підрахунками вбито 6700 чоловік, спалено 1290 будинків.
Корюківська трагедія 1-2 березня 1943 р. за своїми масштабами є найбільшою каральною акцією нацистів зі знищення мирного населення разом з населеним пунктом у Другій світовій війні в Європі.
Представлені на виставці збірки документів, спогади очевидців, книги, статті з періодичних видань, а також тематичний бібліографічний покажчик, підготовлений та виданий бібліотекою спільно з Українським інститутом національної пам’яті у 2013 році, знайомлять з цією героїчною та трагічною сторінкою історії Чернігівщини ХХ століття.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.