Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 12:00:04

"Студентська Свобода" перевірила використання української в громадських закладах харчування Чернігова

23.02.2015   12:19

21 лютого активісти Чернігівської "Студентської Свободи" провели перевірку закладів харчування на предмет дотримання гарантованого права україномовних клієнтів на обслуговування та отримання інформації державною мовою. Захід присвятили Міжнародному дню рідної мови.

Націоналісти перевірили шість закладів: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі" , "Фальварек", "Океан" та "Кофеманія". У більшості закладів офіціянти спілкувалися державною мовою з україномовними клієнтами. Натомість меню українською відсутнє в п'яти закладах: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі", "Фальварек" та "Океан".

Лише кав'ярня "Кофеманія" повністю відповідала критеріям перевірки. Крім того, що в закладі наявне меню державною мовою й офіціянти спілкуються з клієнтами українською, у холі розміщена скринька для збору коштів бійцям-фронтовикам.

Після моніторингу націоналісти написали скарги в книзі пропозицій про виявлені порушення.
"Мовний, культурний та ментальний кордони не менш важливі, ніж кордон фізичний. Недарма ж російські окупанти завжди так затято боролися з українською мовою. І в наш час Путін прийшов у ті регіони, де більшість населення була зрусифікована. Тому нас надзвичайно обурює, що в більшості закладів міста ігнорують права україномовних клієнтів", – зазначив свободівець Ігор Гавриленко.

Подібні перевірки свободівці здійснювали раніше, однак керівництво закладів принципово ігнорує права україномовних споживачів. Оскільки відповідних рішень не було ухвалено, націоналісти скерують скарги в інспекцію з питань захисту прав споживачів.

Останні новини Чернігівщини

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в м.Чернігові у 2019 році. ДОВІДКА 09:35

На 1 січня 2020 року чисельність наявного населення міста Чернігів, за оцінкою, становила 286,9 тис. осіб. За рік кількість жителів обласного центру зменшилася на 1,4 тис. осіб.

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування

Чернігівська обласна бібліотека для дітей: запрошуємо до віртуального спілкування 09:14

Любі наші читачі! Чернігівська обласна бібліотека для дітей, як і вся країна, на карантині, але ми працюємо для вас на нашому сайті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини