"Студентська Свобода" перевірила використання української в громадських закладах харчування Чернігова
21 лютого активісти Чернігівської "Студентської Свободи" провели перевірку закладів харчування на предмет дотримання гарантованого права україномовних клієнтів на обслуговування та отримання інформації державною мовою. Захід присвятили Міжнародному дню рідної мови.

Націоналісти перевірили шість закладів: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі" , "Фальварек", "Океан" та "Кофеманія". У більшості закладів офіціянти спілкувалися державною мовою з україномовними клієнтами. Натомість меню українською відсутнє в п'яти закладах: "Шарлотка", "Абажур", "Сушимі", "Фальварек" та "Океан".
Лише кав'ярня "Кофеманія" повністю відповідала критеріям перевірки. Крім того, що в закладі наявне меню державною мовою й офіціянти спілкуються з клієнтами українською, у холі розміщена скринька для збору коштів бійцям-фронтовикам.
Після моніторингу націоналісти написали скарги в книзі пропозицій про виявлені порушення.
"Мовний, культурний та ментальний кордони не менш важливі, ніж кордон фізичний. Недарма ж російські окупанти завжди так затято боролися з українською мовою. І в наш час Путін прийшов у ті регіони, де більшість населення була зрусифікована. Тому нас надзвичайно обурює, що в більшості закладів міста ігнорують права україномовних клієнтів", – зазначив свободівець Ігор Гавриленко.
Подібні перевірки свободівці здійснювали раніше, однак керівництво закладів принципово ігнорує права україномовних споживачів. Оскільки відповідних рішень не було ухвалено, націоналісти скерують скарги в інспекцію з питань захисту прав споживачів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).