Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 лютого, 18:12:05

Книжка чернігівців вийшла і перемогла в Казахстані

30.01.2015   07:51Агенцiя

Українські письменники Тетяна і Сергій Дзюби нещодавно отримали почесну нагороду в Казахстані.

Чернігівці стали лауреатами Міжнародної літературної премії «Золотий асик». За казахськими народними традиціями, «асик» – символ щастя, удачі й добробуту. Урочисте нагородження відбулося в столиці Казахстану – Алмати – під час святкування ювілею популярного журналу «Тамир».

Крім українців, престижну відзнаку одержали також знані письменники – Бахит Кенжеєв (США), Олексій Грякалов (Росія), Ауезхан Кодар (Казахстан). Засновники нагороди – асоціація «Золотий вік» та журнал «Тамир» (Алмати). Лауреатів визначало міжнародне журі, до якого увійшли відомі письменники з одинадцяти країн світу: Казахстану, України, Словенії, Канади, Швеції, Туркменістану, Литви, Вірменії, Узбекистану, Білорусі та Росії. Очолював журі письменник зі Словенії Петар Боянич.

Сергій і Тетяна Дзюби відзначені за свої поетичні зарубіжні книжки, зокрема нову збірку віршів «Остання кочівля любові», яка побачила світ у Казахстані, а також публікації в журналі «Тамир».

«Взагалі, це – ідея видатного казахського поета, прозаїка, перекладача, академіка Ауезхана Кодара, – розповідає Сергій Дзюба. – Ми подружилися, почали співробітничати; і спочатку він радо переклав наші поетичні добірки, надрукувавши їх у відомому казахському журналі. А згодом, зацікавившись нашими зарубіжними поетичними книжками, які вийшли в США, Англії й Польщі, запропонував перекласти й видати нашу збірку віршів у Казахстані, в Алмати, в асоціації «Золотий вік». Власне, ми не втручалися в цю роботу – Ауезхан напрочуд майстерно, як засвідчили фахівці, переклав поезії, які йому найбільше сподобалися, казахською мовою. Придумав заголовок, домовився щодо малюнків. Книжка ілюстрована, дійсно, цікавими роботами казахського художника Бексеіта Тюлькієва (обкладинка) та уйгурського графіка Максута Тівамова. Ауезхан Кодар написав і досить оригінальну передмову. Також, крім перекладів казахською, до збірки вміщено й наші вірші, які талановито переклав російською мовою поет і науковець Володимир Ільїн. Він, зокрема, відомий, як перекладач поезій знаменитого поляка – Папи Іоанна Павла II та незабутнього українського поета Ігоря Римарука. Щиро дякуємо за сприяння і голові Чернігівської обласної ради Миколі Звєрєву».

Нині книжки чернігівського подружжя готуються до друку у Франції та Швеції. Крім того, збірку віршів Тетяни й Сергія вже переклав болгарською мовою відомий поет Димитр Христов.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:19

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 20 лютого до 8:00 21 лютого 2020 року.

Вшанування Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині: громадськість обговорила конкретні дії

Вшанування Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині: громадськість обговорила конкретні дії 09:27

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, за круглим столом зібрались учасники чернігівського та київського євромайданів, громадські активісти, історики та представники органів влади.

Прем’єр-міністр України перевірив застосування на практиці електронного обліку деревини

Прем’єр-міністр України перевірив застосування на практиці електронного обліку деревини 09:14

20 лютого під час робочої поїздки на Чернігівщину Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою облради Ігорем Вдовенко перевірили, як лісова промисловість на практиці застосовує електронний облік деревини.

Зовнішня торгівля послугами в області у 2019 році.  ДОВІДКА

Зовнішня торгівля послугами в області у 2019 році. ДОВІДКА 09:00

У 2019 р. підприємства Чернігівщини здійснювали зовнішню торгівлю послугами із партнерами із 79 країн світу.

У службі зайнятості найбільша база можливостей і одна з них - започаткування власної справи

У службі зайнятості найбільша база можливостей і одна з них - започаткування власної справи 08:46

Власна перукарня у Світлани Шамрило з Бахмаччини з’явилась завдяки службі зайнятості. Сьогодні вона - успішна підприємниця, а ще не так давно була безробітною.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини