Відбулася презентація книги Віктора Моренця "Невідома спадщина"
22 січня в Прилуках відбулася презентація книги краєзнавця Віктора Моренця "Невідома спадщина". В книзі зібрані спогади, статті щоденники старшин Армії УНР – родом із міста Прилуки та Прилуцького району.
Також у виданні представлені «Щоденник отамана Окремого козацького чорноморського кошу» та доповнення до книги «Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність».
Захід відбувся в приміщенні міської центральної бібліотекі ім. Л.Забашти. Серед присутніх журналісти, історики, освітяни тощо.
«Закінчуючи працю над книгою «Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність» я зрозумів, що має бути її продовження. В результаті поразки визвольних змагань 1917-1920 років на еміграції опинилися близько 100 тисяч українців – активних учасників цих подій.
Розпорошившись по багатьох країнах українські емігранти, проте, не перетворились на безлику людську масу, а виявили достатні внутрішні сили для самоорганізації і не припинили політичної діяльності спрямованої на відродження української державності. В еміграції продовжили діяльність екзильні уряди УНР і ЗУНР. Серед них було чимало вихідців із Прилуччини. Вдалося розшукати їхні спогади, статі, щоденники. І от прийшов час їх опублікувати…», – зазначив свободівець Віктор Моренець.
Зазначимо, що краєзнавець Віктор Моренець вже ознайомив зі своїми працями мешканців міст Прилуки, Чернігів, Ніжин, Бахмач та Бобровиця, селищ міського типу Варва, Талалаївка, Срібне та Козелець, що на Чернігівщині.
Презентовані видання Віктора Моренця:
"Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність", яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.
"Ічнянці в армії УНР". У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького перевороту 1917 року. Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.
"Земля, полита кров'ю".У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.
"Чернігівський процес". Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими. Рік виходу – 2014.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.