Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 22:56:50

Пропозиція обласної ради щодо створення історико-архітектурного комплексу в Седнєві підтримано

08.10.2014   15:12

7 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв провів виїзну нараду в селищі Седнів Чернігівського району.

У порядок денний заходу було внесено питання щодо розвитку та функціонування інфраструктури селища Седнів в умовах реформування місцевого самоврядування, збереження і належного утримання об'єктів, що входять до складу майнового комплексу пам'ятки історії національного значення «Садиба родини Лизогубів».

У робочій нараді також взяли участь голова Чернігівської районної ради Анатолій Дуденко, в.о. Седнівського селищного голови, секретар селищної ради Людмила Яценко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати Чернігівської районної і селищної ради та інші.

Звертаючись до учасників наради Микола Звєрєв, висловив пропозиції щодо подальшої долі майнового комплексу пам'ятки історії національного значення «Садиба родини Лизогубів». Одним із варіантів вирішення проблеми, що підтримується обласною радою, є об'єднання пам'яток селища в єдиний історико-архітектурний комплекс з визначиними земельними межами. Наступним етапом є оформлення всіх напрацювань та передача їх до Міністерства культури і Міністерства фінансів України.

Для вирішення цього питання, за словами керівника, потрібний мінімальний бюджет, політична воля, підтримка жителів громади та району. - Цим маємо показати селищу, що розвиватиметься його інфраструктура, седнівська перлина буде єдиним історико-архітектурним ансамблем, в яку залучатимуться інвестиції та розвиватиметься туристична індустрія.

Микола Звєрєв також озвучив інший варіант вирішення проблеми шляхом взяття під опіку обласною радою історико-культурних пам'яток, що знаходяться на території селища Седнів.

Директор інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко сказав, що на часі необхідно розпочати роботу по відродженню Седнєва, як потужного туристичного рекреаційного центру всеукраїнського та міжнародного масштабу. Важливим кроком є об'єднання в єдиний комплекс усіх унікальних пам'яток, що збереглися в історичній частині Седнєва.

Науковець закликав присутніх підтримати пропозицію голови обласної ради щодо створення єдиного комплексу пам'яток історії Седнєва та утворити відповідний відділ в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», який відповідатиме за цей напрямок роботи.

На завершення наради Микола Звєрєв наголосив на тому, що культура може розвиватися лише тоді, коли є міцна економіка і потужний бюджет. Ми повинні продемонструвати консолідацію і не розходитися в стратегічній меті – збереженні, відбудові та реставрації історико-архітектурного комплексу селища Седнів.
 

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини