Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 08:01:53

Від Богдана до Івана не було гетьмана. ФОТОрепортаж

24.03.2014   07:32Агенцiя

20 березня 2014 р. на честь гетьмана Івана Мазепи та з нагоди 375-ї річниці від дня його народження, у заповіднику «Гетьманська столиця» був проведений науково-просвітницький захід “Від Богдана до Івана не було гетьмана”

на який були запрошені поважні гості, інтелігенція міста та журналісти. Урочиста подія проходила у палаці Кирила Розумовського. Митрофорний протоієрей Свято-Покровської церкви отець Роман перед початком заходу в каплиці палацу відслужив заупокійну літію за Гетьманом.

Науковий співробітник заповідника Наталія Цапко, презентувала виставку «Іван Мазепа-гетьман України». Представлені на виставці експонати - це роботи сучасних визначних художників України із колекції заповідника «Гетьманська столиця» та копії речей гетьмана. Виставка дає можливість глибше осмислити для себе непересічну постать Івана Мазепи та його вклад в державотворчі процеси України.

В цей день не обійшлося і без подарунків. Краєзнавець із м. Бахмач, Денис Сергієнко, передав заповіднику рукопис В. Бондаренка про пам'ятні міста Батурина та його околиць, що були надруковані у газеті “Радянське село” у 1970-1971 рр. На заході також прозвучали поетичні твори присвячені гетьману Івану Мазепі. Особливо проникливо звучали слова поета В. Сосюри  з поеми “Мазепа”. Теплі слова привітання до річниці від дня народження гетьмана Мазепи висловив член Чернігівського земляцтва у м. Києві, генерал козацьких військ України Олександр Костюк.


Центральною подією заходу стала презентація книги «Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві XX-XXIст.», яка побачила світ у видавництві «Темпора» наприкінці 2013 року. Кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу українськоїісторіографії іституту історіїУкраїни НАН України Ольга Ковалевська в своєму виступі розповіла, що книга репрезентує дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку XX ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів XX – початку XXI ст.. А  виступ артистів камерного ансамблю православного Братства страстотерпців Бориса та Гліба  Національної музичної академії ім..Чайковського дозволив гостям поринути у світ мазепинського барокко.

ФОТО Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини