Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 05:50:18

Від Богдана до Івана не було гетьмана. ФОТОрепортаж

24.03.2014   07:32Агенцiя

20 березня 2014 р. на честь гетьмана Івана Мазепи та з нагоди 375-ї річниці від дня його народження, у заповіднику «Гетьманська столиця» був проведений науково-просвітницький захід “Від Богдана до Івана не було гетьмана”

на який були запрошені поважні гості, інтелігенція міста та журналісти. Урочиста подія проходила у палаці Кирила Розумовського. Митрофорний протоієрей Свято-Покровської церкви отець Роман перед початком заходу в каплиці палацу відслужив заупокійну літію за Гетьманом.

Науковий співробітник заповідника Наталія Цапко, презентувала виставку «Іван Мазепа-гетьман України». Представлені на виставці експонати - це роботи сучасних визначних художників України із колекції заповідника «Гетьманська столиця» та копії речей гетьмана. Виставка дає можливість глибше осмислити для себе непересічну постать Івана Мазепи та його вклад в державотворчі процеси України.

В цей день не обійшлося і без подарунків. Краєзнавець із м. Бахмач, Денис Сергієнко, передав заповіднику рукопис В. Бондаренка про пам'ятні міста Батурина та його околиць, що були надруковані у газеті “Радянське село” у 1970-1971 рр. На заході також прозвучали поетичні твори присвячені гетьману Івану Мазепі. Особливо проникливо звучали слова поета В. Сосюри  з поеми “Мазепа”. Теплі слова привітання до річниці від дня народження гетьмана Мазепи висловив член Чернігівського земляцтва у м. Києві, генерал козацьких військ України Олександр Костюк.


Центральною подією заходу стала презентація книги «Іконографія Івана Мазепи в образотворчому мистецтві XX-XXIст.», яка побачила світ у видавництві «Темпора» наприкінці 2013 року. Кандидат історичних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу українськоїісторіографії іституту історіїУкраїни НАН України Ольга Ковалевська в своєму виступі розповіла, що книга репрезентує дослідження іконографії Івана Мазепи, здійснене на основі аналізу понад тисячі різноманітних зображень, що дозволило виявити достовірні портрети, автентичні зображення, створені за життя гетьмана, портрети, які спеціально були написані на початку XX ст. з метою формування позитивного образу цієї історичної постаті, як державного діяча, дипломата, мецената. У роботі також простежено яким чином сучасні українські мистці використовували іконографічні джерела та ідеї попередників для створення свого власного бачення образу цього історичного діяча. Праця побудована на матеріалах укладеного авторкою докладного ілюстрованого каталогу мистецьких творів XX – початку XXI ст.. А  виступ артистів камерного ансамблю православного Братства страстотерпців Бориса та Гліба  Національної музичної академії ім..Чайковського дозволив гостям поринути у світ мазепинського барокко.

ФОТО Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини