Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 17:15:28

Виставкова діяльність Національного заповідника "Чернігів стародавній" в лютому

30.01.2014   07:26Агенцiя

Днями в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі) завершили роботу виставки картин талановитого українського художника Олександра Батенева та відомого краєзнавця і невтомного захисника старожитностей Андрія Карнабеда.

В експозиції Олександра Батенева, яка відкрилася 10 грудня 2013 року, було 40 картин. Вони виконані в різних техніках: акварель, гуаш, змішана техніка та графіка. Цікаво, що всі картини написані без попереднього олівцевого начерку, що надає їм, так би мовити, особливу свіжість і якщо хочете, прозорість.

У роботах художника можна побачити красу звичайних, на перший погляд, речей: букету квітів або глечика з компотом, цвітіння акації або морського прибою, зимового або весняного міста. Олександр Батенев наповнює свої картини позитивними емоціями та яскравими кольорами спілих яблук, ніжністю квітів, шелестом листя, прозорістю води, легкістю неба. Всі миті нашого життя, кожна з яких неповторна...

На початку грудня минулого року у виставковій залі Колегіуму було представлено і виставку художніх творів архітектора Андрія Карнабеда. Він багато уваги приділяв питанню збереженню пам’яток минулого, тож намагався увічнити їх на картинах, щоб ми й зараз могли помилуватись старовиною міста.

Чернігівці і гості міста вже звикли, що колектив Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» презентує кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля. Цього року у виставкових залах Колегіуму (на Валу) будуть представлені не менш цікаві експозиції. Зокрема, у лютому планується у рамках музейно-виставкового проекту «Тобі Україно!» презентувати експозицію приватних музеїв України: Музею історичного культурного надбання «Платар»; Блогодійного фонду «Пам’яті Сергія Платонова Платар»; Музею родини Шереметьєвих; Музею української ікони «Духовні скарби України».

У лютому також також відбудеться і відкриття виставки Петра Печорного, народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Експозиція приурочена до 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.


«Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини