Ярослав Бих - лауреат міжнародного конкурсу піаністів у Франкфурті-на-Майні
17-річний Ярослав Бих з Чернігова став лауреатом міжнародного конкурсу піаністів у Франкфурті-на-Майні. Навіть для звичайного музиканта це вагоме досягнення - а у Ярослава від народження паралізована права рука.

- Я була щаслива, що Ярослав вижив, - каже його мати, Оксана Бих. - Адже він народився 7-місячним, лікарі не давали жодних гарантій. Ручки бовталися вздовж тіла, він не міг нічого ними робити.
Коли хлопчик пішов у дитячий садочок, почав проявлятися його музичний талант. Він тарабанив пальцями по столу, зображуючи гру на піаніно. При цьому праву руку клав поруч і водив нею по столу.
- У нього було таке сильне бажання грати, що ми подарували йому маленький синтезатор, і Ярослав підбирав мелодії на слух. Одного разу зіграв мелодію з фільму «Бандитський Петербург». Дуже просив записати його до музичної школи. Вчителі під час прослуховування говорили, що у нього ідеальний слух, але дивилися на руку, і відмовлялися прийняти.
Ярослав з нетерпінням чекав, коли піде до школи. Сподівався, що на уроках музики його навчать нотній грамоті. Але після першого ж уроку розчарувався. Прийшов додому і заявив, що в школу більше не піде, тому що ноти там не вчать.
- Ноти я потім сам вивчив, - каже Ярослав. - Брав у мами старенький телефон, а там гра була, де по нотах можна було мелодію підібрати. Так і навчився.
Викладач Наталя Савельєва не побоялася взятися за навчання хлопчика. Всі канікули він проводив за інструментом по кілька годин на день. Мама помітила, що коли син грає, його пальці ворушаться.
- Йому дуже важко дається музика, - каже Оксана, - тому що правою рукою він майже не може натискати на клавіші, і йому доводиться натискати всім тілом. Дуже важко, але він старається.
Коли Ярославу було 9 років, він відправився на обласний конкурс піаністів і посів перше місце. У цьому році він вступає до Київської консерваторії. З 600 можливих балів він набрав 596.
- Для мене залишається загадкою, звідки у сина цей дар, - каже Оксана. - Адже ніхто в нашому роду не захоплювався музикою. Я рада, що він буде навчатися в консерваторії, але це й тривожить мене. У нього велике навантаження на руку, тому регулярно потрібна терапія: масаж, плавання. А в Києві все це коштує дорого.
Робити операцію, як радять лікарі, Ярослав не хоче. Нейропластіку, яка могла б відновити функції руки, роблять не пізніше, ніж через півтора року після травми. А інший вид операції - ротація кісток або м'язів, поверне руці рухливість, але може пошкодити розробленим пальцях піаніста.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.