Підтримка військових та зміцнення фортифікаційних споруд довкола Чернігова: загальноміська нарада
6 млн грн перераховано 13-ій бригаді Національної гвардії України «Хартія» з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.
![](/uploads/31660-m.jpg)
Минулого тижня у зв'язку з наступальними діями рф на харківському напрямку та важливістю підтримки наших захисників, в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако зв'язався зі згаданою бригадою, дізнався потребу, і було прийнято рішення про надання оперативної допомоги. Про результати Ломако повідомив під час загальноміської наради 21 травня.
– У нас була чітка домовленість, що ці кошти громада Чернігова спрямовує на підтримку обороноздатності для того, щоб можна було стримати наступ ворога на харківському напрямку. Це була цільова допомога: на ремонт транспортних засобів, придання дронів і ще деякого обладнання, – пояснив Олександр Ломако.
Крім того, тримає міська рада і зв'язок із захисниками чернігівського напрямку, зокрема, Нацгвардією. Від яких також надійшла заявка, до якої включені FPV-дрони, квадрокоптери, старлінки, транспортні засоби тощо. Частина допомоги їм буде надана вже 28 травня, рішенням сесії Чернігівради.
– Ми з власності громади у державну, на військові частини, будемо передавати придбане нами обладання, зокрема, автомобілі і старлінки. В тому числі, і Нацгвардія отримає від нас допомогу, – повідомив в.о. очільника міста.
У співпраці з військовими ведеться робота і в напрямку зміцнення оборонних споруд довкола Чернігова. Минулого тижня Олександр Ломако взяв участь у сесії Київської міської ради, під час якої звернувся до депкорпусу стосовно виділення фінансової підтримки для зміцнення фортифікаційних споруд, адже наше місто захищає не тільки себе, але й країну та столицю з північного напрямку.
– Зараз є домовленість з мером Києва Віталієм Кличком про 25 млн грн, а депутати деякі запропонували і 30 млн, подивимось, яке буде рішення прийнято, – проінформував Ломако.
Київська міська рада вже внесла зміни до програми Захисник Києва, які дозволяють допомогти Чернігову у зведенні оборонних споруд. На червень заплановане засідання бюджетної сесії, де і буде прийнято рішення про виділення коштів. Аби не втрачати час, Ломако доручив фінансовому управлінню Чернігівської міської ради готувати зміни до місцевого бюджету, аби можна було розпочати роботи з укріплення фортифікацій, що здійснюватиметься на умовах співфінансування Чернігова та Києва.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.