Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 13:06:00

Доступні медичні послуги – всім: медичні мобільні бригади побували у Прилуцькому, Ніжинському та Чернігівському районах

21.05.2024   11:41Агенцiя

Наприклад, у кінці квітня у Добрянці (Чернігівський район) та Малій Дівиці (Прилуцький район) лікарі оглянули понад 315 пацієнтів.

У прикордонному селищі Добрянка у місцевій сільській амбулаторії пацієнтів приймали офтальмолог, отоларинголог, невропатолог, ендокринолог та педіатр Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Люди мали нагоду виміряти артеріальний тиск, здати кров на виявлення  гепатитів В і С та для перевірки рівня цукру.

Також проведено дослідження 19 зразків води з власних колодязів на виявлення рівня нітратів. Відхилення виявлено лише в одному.

Під час роботи лікарів в амбулаторії розгорнулося «Містечко здоров’я»: фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом зі своїми колегами з Ріпкинського відділення спілкувалися з місцевими жителями щодо важливості щеплень від вакцинокерованих інфекцій.

Загалом вакциновано 12 людей, у тому числі 11 дітей.

 У селищі Мала Дівиця працювали кардіолог, невропатолог та офтальмолог. Ними оглянуто і надано профільні консультації 112 громадянам. 14 пацієнтам зроблено електрокардіограму, 35 – виміряно артеріальний тиск і 11 – рівень цукру у крові, 7 людей обстежено на предмет виявлення гепатитів.

Окрім цього, спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 7 зразків води від громадян (у 2 зразках виявлено перевищення рівня нітратів).

9 травня мобільна медична бригада з’їздила до Талалаївки Ніжинського району.

Протягом робочого дня, лікарями було прийнято понад 154 пацієнтів, в тому числі кардіологом було обстежено 23, офтальмолог надав консультації 25 громадянам, невропатолог – 21, ендокринолог обстежив – 17, онкохірург -24. Можливістю пройти ультразвукову діагностику скористалось 27 громадян. В профілактичних цілях здійснювалось вимірювання артеріального тиску і 51 громадян скористались такою нагодою, а  20 – перевірили рівень цукру в крові.

Цього разу до  складу мобільної медичної бригади долучилися і фахівці БФ «Рокада». Психолог Фонду проконсультував 7 пацієнтів, а спеціаліст з соціальних питань – 10.

Лікарі мобільної бригади також проводили прийом пацієнтів у Іваницькій сімейній лікарської амбулаторії Парафіївського ЦПМСД, куди прийшли як жителі села Іваниці, так і навколишніх населених пунктів – с.Городні, с.Тростянця, с.Бережівки, с.Верескуни та смт.Парафіївки.

Протягом робочого дня лікар-кардіолог проконсультував 25 чоловіків і жінок, офтальмолог обстежив 27 пацієнтів, отоларинголог прийняв 21 жителя громади. Крім того, ЕКГ пройшли 16 пацієнтів, 29 людям виміряно артеріальний тиск, 17 особам визначено ВІЛ-статус та обстежено на предмет виявлення гепатитів, 17 громадянам виміряно рівень цукру у крові, до профілактичних щеплень вдалися 2 дітей.

Спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 13 зразків води від громадян (у 8 зразках виявлено перевищення рівня нітратів), людей попередили про уникнення використання неякісної води, зокрема для немовлят.

16 травня «Мобільний автобус» побував у Батуринській ОТГ Ніжинського району.

Тут протягом дня кардіолог здійснив прийом 47 пацієнтів, невропатолог надав консультації 29 чоловікам та жінкам, офтальмолог дослідів стан зору та у разі необхідності призначив лікування 48 місцевим жителям, гінеколог обстежив 32 жінки, до хірурга звернулося 44 пацієнта, а до лікаря з ультразвукової діагностики – майже 90.

А ще до команди мобільної медичної бригади долучилися і інші спеціалісти – психолог благодійного фонду «Рокада» надала професійні консультації 10 людям, а працівник із соціальних питань цієї ж організації провів 16 консультацій.

Крім того, про вміст цукру у крові дізналися 42 пацієнтів, про свій артеріальний тиск – 45 людей, на ВІЛ обстежено 41 пацієнт. До щеплень проти інфекційних хвороб вдалося 20 громадян.

Також спеціалістами Центру проведено дослідження 30 зразків води на вміст нітратів, серед яких  у 12 зразках виявлено перевищення норми.

Окрім медиків у поїздці взяла участь і координатор з психічного здоров’я в Чернігівській області від проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Вікторія Перепелиця, яка провела психоедукаційну лекцію про психічне здоров’я серед учнів 10-11 класів Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Того ж дня автобус з мобільною бригадою медиків та фахівців Прилуцького МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» приїхав до села Яблунівка Яблунівської ТГ.

Лікарі проводили прийом пацієнтів в приміщенні КНП «Яблунівський ЦПМСД» для жителі сіл Яблунівка, Сергіївка, Дубовий Гай та Ковтунівка.

Пацієнтів оглянули лікар-кардіолог, хірург та гінеколог. Громадянам виміряли артеріальний тиск, зробили електрокардіограму, перевірили кров на предмет виявлення гепатитів і цукру та визначали ВІЛ-статус.

Також спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 11 зразків води відгромадян (у 4  – виявлено перевищення рівня нітратів).
 

 

За повідомленнями Чернігівського обласного центру
 контролю та профілактики хвороб МОЗ України
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини