Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 14:54:46

Компенсація від «єВідновлення» на самостійну відбудову: на що необхідно звернути увагу

17.05.2024   10:07Агенцiя

Оскільки цей механізм програми запрацював тільки цього року, деякі громадяни ще мають труднощі із оформленням такого виду виплат. Тим часом, на Чернігівщині вже задоволено 39 заяв за цим видом компенсації майже на 80 млн гривень.

Деталі та покроковий алгоритм пояснили на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Сергій Куреня, в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА та Руслан Марченко, голова ГО «Український голос громад».

    «Щоб отримати компенсацію на самостійну відбудову, спочатку необхідно подати заяву на розгляд до комісії органу місцевого самоврядування. Після позитивного рішення та його затвердження виконкомом громадянину надходить повідомлення в застосунку Дія про нарахування коштів», – каже Сергій Куреня.

Надалі заявникам необхідно припинити право власності на знищений об'єкт нерухомого майна (разом з об’єктами на прилеглій території – літня кухня, гараж тощо).

 Потім – подати будівельний паспорт до електронної системи будівництва. Він видається органами містобудування та архітектури громад за заявою громадянина (через ЦНАП та Дію). Документ має включати схему майбутньої забудови ділянки з прилеглою територією.

Наступний крок – подати повідомлення про початок будівельних робіт. І вже після цього особа отримає 50% від нарахованої компенсації на будівництво нового житла.

    «Виконати ж роботи потрібно не пізніше, ніж за 1,5 року. А вже після освоєння коштів першого платежу – подаємо повідомлення про проміжну верифікацію (через Дію чи ЦНАП). Це перевірка чеків, договорів чи актів виконаних робіт, бажано мати і фотоматеріали процесу будівництва», –  говорить Руслан Марченко.

Під освоєнням коштів мається на увазі використання не менше, ніж 90% відсотків від першого платежу на будматеріали та роботи.

Друга половина коштів – тільки після верифікації робіт. Освоїти їх особа має також за 18 місяців. Тобто, загалом на самостійну відбудову у громадянина є 3 роки.

Сергій Куреня наголошує, що після завершення будівництва, особа не пізніше 30 робочих днів має подати повідомлення про використання компенсації (Дія, ЦНАП чи нотаріус). Комісія може здійснити кінцеву верифікацію. До речі, перевірки проводитимуть не у всіх громадян, а лише у певної частини, яка буде визначена автоматично системою. Важливо – якщо особа не подала цей звіт, то для таких громадян верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку.

Ще з важливого:

    припинити право власності можна у нотаріуса, в ЦНАПі або через державного реєстратора на підставі витягу з державного реєстру речових прав, акту комісійного обстеження, довідки з БТІ (перші два документи нотаріус та працівник ЦНАПу може самостійно оформити, а довідку з БТІ особа має замовити самостійно);

    кошти на відбудову потрібно реалізувати лише з організаціями, які є партнерами програми «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/;

    при самостійній відбудові (на відміну від купівлі житла за сертифікати) заборони на відчуження (продаж, дарування, обмін і т.д.) нової нерухомості немає;

    будувати нове житло можна на будь-якій земельній ділянці, незалежно від того, де був розташований знищений будинок (крім територій, де ведуться бойові дії).

Стосовно інших компенсацій:

    з початку реалізації програми по пошкодженому майну в області подано 4340 заяв, з них за 2303 – нараховані компенсації на поточний ремонт і за понад 100 – на капітальний (всього на 238 млн гривень);
    щодо знищеного майна на отримання сертифікатів подано 776 заяв, сформовано 315 житлових сертифікатів (на понад 462 млн гривень).

Наразі за сертифікати в області придбано більше 130 об’єктів нерухомого майна;

А ще розширено територію, де можна придбати житло за сертифікати – це можуть бути і громади, де можливе проведення бойових дій. Проте тут потрібно розуміти всі ризики.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини